Փաշինյանը «գաղտնիք բացահայտեց»
«Ուզում եմ գաղտնիք բացահայտել․ մենք ունենք անձանց բավականին հաստափոր տրցակ, ովքեր մեր մարմինների գնահատմամբ և ձեռք բերված տվյալներով, գործում են այլ երկրների օրակարգով»,- կառավարությանում  ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ եթե  այդ մարդիկ դեռ ազատության մեջ են, նշանակում է՝ դեռևս լրտեսության գիծը չեն հատել, բայց գործում են այդ տրամաբանության մեջ։
«Կան, որ շատ մոտ են գծին, եզրով քայլում են, երբ հատեն, կլինի հակազդեցություն։ Ես այդ մարդկանց ցուցակն ունեմ՝ անուն ազգանուններով, կոնտակտներով։

«Хочу раскрыть секрет: у нас есть довольно внушительный список лиц, которые, по оценке наших органов и по добытым данным, действуют по повестке других стран», – заявил Никол Пашинян на брифинге в правительстве Армении 18 апреля.
«Если эти люди все еще на свободе, это означает, что они еще не пересекли ту самую черту шпионажа, но действуют в рамках этой логики», – сказал он.
«Есть те, кто очень близок к этой черте, буквально ходят по краю. Когда пересекут – последует противодействие. У меня есть список этих людей: с именами, фамилиями, контактами.