Սամվել Կարապետյան. Գալիս ենք աշխատելու 24/7 ռեժիմով՝ հանուն փոփոխությունների հայերի համար
«Շատ շուտով մենք մեծ պատասխանատվություն ենք վերցնելու մեզ վրա։ Մենք պետք է ապահովենք մեր երկրի սրընթաց զարգացումը»,-հայտարարել է հայտնի գործարար, բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը` հատուկ նախապատրաստական հանդիպման ժամանակ։
Նա ընդգծել է, մինչ զարգացման պրոցեսները քննարկելը, պետք է այսօր ֆիքսել, թե ինչ ենք ժառանգում ապիկար իշխանությունից։
«Ժառանգում ենք կորսված երկրորդ հայրենիք, Հայաստանի ինքնիշխան տարածքում օկուպացված տարածքներ Ադրբեջանի կողմից, արյունալի պատերազմի հետևանքով մի քանի անգամ մեծացած Եռաբլուր, մեր հիմնական դաշնակիցների հետ շանտաժի լեզվով խոսելու հետևանքով բացարձակ կորցրել ենք վստահությունը դաշնակիցների մոտ, Հայաստանը դարձրել են աշխարհքաղաքական բախման կենտրոն, մեր լավագույն հայրենակիցներն այսօր գտնվում են Բաքվի բանտում, տնտեսության մասով՝  ամբողջությամբ տապալված տնտեսություն, 21 տոկոս աղքատություն, վարկերի տակ ճռռացող հասարակություն, 15 մլրդի մոտեցող պետական պարտք, Սփյուռքի ներուժի ոչնչացում Հայաստանի տնտեսական դաշտում, իրավապահ մարմինների բռնությունների շնորհիվ ներքին ներդրողների բացարձակ անտարբերություն»,-թվարկել է Սամվել Կարապետյանը։
Դրանից հետո նա թիմակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի սրընթաց զարգացման համար անհրաժեշտ անելիքները.
«Առաջին հերթին 24-ժամյա աշխատանք, ունենալու ենք միասնական և ուժեղ հասարակություն, վերականգնելու ենք եկեղեցու տեղն ու դերը մեր հասարակության կյանքում, արդարությունը, արդարադատությունը, մարդասիրությունը գերակա են լինելու մեր կյանքում։ Ինչպես խոստացել ենք, ունենալու ենք երաշխավորված, ռեալ խաղաղություն, ինչը ես նույնպես երաշխավորում եմ»։

Самвел Карапетян: Приходим работать в круглосуточном режиме – во имя перемен для армянского народа
«Очень скоро мы возьмем на себя большую ответственность. Мы должны обеспечить стремительное развитие нашей страны», – заявил известный предприниматель, меценат и лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян во время специальной подготовительной встречи с представителями команды.
Он подчеркнул: прежде, чем обсуждать процессы развития, необходимо зафиксировать, какое наследие страна получает от некомпетентной власти.
«Мы наследуем утраченную вторую Родину, оккупированные Азербайджаном участки на суверенной территории Армении, увеличившийся после кровопролитной войны в несколько раз воинский пантеон ʺЕраблурʺ, полную утрату доверия со стороны наших основных союзников вследствие разговора с ними на языке шантажа, превращение Армении в центр геополитического столкновения, удерживание наших лучших соотечественников сегодня в бакинских тюрьмах.
В экономической сфере – полностью проваленную экономику, 21 процент бедности, задыхающееся под бременем кредитов общество, приближающийся к 15 миллиардам государственный долг, уничтожение потенциала Диаспоры в экономическом поле Армении, полное безразличие внутренних инвесторов вследствие насилия со стороны правоохранительных органов», – перечислил Самвел Карапетян.
После этого он представил соратникам шаги, необходимые для стремительного развития Армении.
«В первую очередь – круглосуточная работа. У нас будет единое и сильное общество, мы восстановим место и роль Церкви в жизни нашего общества. Справедливость, справедливость, правосудие и гуманизм станут приоритетами нашей жизни. Как мы и обещали, у нас будет гарантированный, реальный мир, что я также гарантирую», — заявил Самвел Карапетян.