«Հատիս» նախագիծը նոր շունչ է տվել այս տարածաշրջանին. Գագիկ Ծառուկյան
«Մարզային հանդիպումներում հայրենակիցների հետ շփումը միշտ հիշեցնում է՝ մեր ամենամեծ ուժը հենց մարդիկ են։ Նոր Գյուղում, Կոտայքում, Կապուտանում տեսնում եմ նույն ջերմությունը, նույն անկեղծությունն ու հավատը»,-մարդկանց հետ իր հանդիպումներն ամփոփում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։
Հանդիպումների ընթացքում մարդիկ խոսում են իրենց առօրյա խնդիրներից, միևնույն ժամանակ հայտնում վստահություն, որ իրավիճակը հնարավոր է փոխել։
««Հատիս» նախագիծը նոր շունչ է տվել այս տարածաշրջանին՝ ստեղծելով աշխատատեղեր ու զարգացման նոր հեռանկարներ։ Բնակիչներն իրենք են փաստում, որ արդեն իսկ տեսանելի է դրական շարժ՝ հողերի նկատմամբ աճող հետաքրքրությունից մինչև տնտեսական ակտիվության աշխուժացում։
Մենք ունենք կարող ու տաղանդավոր երիտասարդություն, և մեր պարտքն է ստեղծել պայմաններ, որպեսզի նրանք իրենց ապագան տեսնեն հենց այստեղ։
Սա մեր երկիրն է, և մենք ենք այն փոխելու։ Միասին՝ քայլ առ քայլ, կառուցելու ենք արժանապատիվ ու բարգավաճ Հայաստան»,-նշում է Ծառուկյանը։

Гагик Царукян: Наша главная сила – это люди
Общение с соотечественниками во время областных встреч всегда напоминает: наша главная сила – это люди. В Нор Гюхе, Котайке, Капутане я вижу то же тепло, ту же искренность и ту же веру», – подводит итоги своих встреч с жителями лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
Во время встреч люди рассказывали о своих повседневных проблемах и вместе с тем выражали уверенность, что ситуацию можно изменить.
«Проект “Атис” вдохнул новую жизнь в этот регион, создав рабочие места и новые перспективы развития. Сами жители отмечают, что положительные изменения уже заметны – от растущего интереса к земельным участкам до экономической активности.
У нас талантливая и способная молодежь, и наш долг – создать условия, чтобы они видели свое будущее здесь.
Это наша страна, и менять ее предстоит нам самим. Вместе, шаг за шагом, мы построим достойную и процветающую Армению», – отметил Царукян.