Երևանում կկայանա Ստաս Նամինի լեգենդար «Ծաղիկներ» խմբի բացառիկ համերգը
ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ Երևանում մայիսի 3–11-ը տեղի կունենան հայազգի լեգենդար երաժիշտ, նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինի 75-ամյակին նվիրված մշակութային միջոցառումներ։
Նախարարությունից հայտնում են, որ մայիսի 3-ին՝ ժամը 19:00-ին, կցուցադրվի «Իմ սիրտը լեռներում է» դրաման՝ հիմնված Վիլյամ Սարոյանի ստեղծագործության վրա։
Մայիսի 4–11-ը Հայաստանի նկարիչների միությունում կբացվի Ստաս Նամինի գեղանկարների և գրաֆիկաների ցուցահանդեսը՝ «Իմ Հայաստան», «Ռոքնռոլի արմատները», «Ազատության դեմքեր» խորագրերով։
Մայիսի 5-ին՝ ժամը 19:00-ին, կներկայացվի «Բիթլոմանիա» մյուզիքլը՝ ուրախ, ռոմանտիկ և էներգիայով լի ներկայացում, որում կհնչեն The Beatles-ի 25 անմահ հիթերը։
Մայիսի 6-ին՝ ժամը 19:00-ին, հանդիսատեսը կարող է վայելել «Մազեր»՝ լեգենդար հիպի-ռոք մյուզիքլի բացառիկ բեմադրություն, որը պատմում է երիտասարդության, ազատության և սիրո մասին։
Մայիսի 7-ին՝ ժամը 19:00-ին, տեղի կունենա Ստաս Նամինի լեգենդար «Ծաղիկներ» («Цветы») խմբի բացառիկ համերգը, որտեղ կհնչեն տասնամյակների փորձություն անցած հիթեր, այդ թվում՝ «Звездочка моя ясная», «Летний вечер», «Мы желаем счастья вам» և այլ ճանաչված ստեղծագործություններ։ Կես դարից ավելի ռոք երաժշտության պատմություն կերտած խումբը հանդիսատեսին կպարգևի հոգու անմոռանալի տոն՝ իր վարպետությունն ու էներգիան նվիրելով Ստաս Նամինի, Ալեքսանդր Գրեցինինի, Վալերի Դիորդիցայի, Յուրի Վիլնինի, Օլեգ Պրեդտեչենսկու և հոբելյարի թատրոնի վոկալիստների շնորհիվ։

В Ереване состоится эксклюзивный концерт легендарной группы Стаса Намина «Цветы»
При содействии министерства образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) Армении с 3 по 11 мая в Ереване пройдут культурные мероприятия, посвященные 75-летию со дня рождения легендарного музыканта, художника, режиссера и продюсера армянского происхождения Стаса Намина.
Так, 3 мая в 19:00 состоится показ драмы «Мое сердце в горах» по произведению Уильяма Сарояна.
С 4 по 11 мая в Союзе художников Армении откроется выставка живописи и графики Стаса Намина под названиями «Моя Армения», «Корни рок-н-ролла», «Лица свободы».
5 мая в 19:00 будет представлен мюзикл «Битломания» — веселое, романтическое и полное энергии представление, в котором прозвучат 25 бессмертных хитов The Beatles.
6 мая в 19:00 зрители смогут насладиться эксклюзивным представлением «Волосы» — легендарного хиппи-рок-мюзикла, рассказывающего историю молодости, свободы и любви.
7 мая в 19:00 состоится эксклюзивный концерт легендарной группы Стаса Намина «Цветы», где они исполнят хиты, выдержавшие испытание временем, включая «Моя яркая звезда», «Летний вечер», «Желаем счастья вам» и другие известные композиции.
«Группа, которая более полувека творит историю рок-музыки, подарит зрителям незабываемый праздник души, посвятив свое мастерство и энергию Стасу Намину, Александру Грецину, Валерию Диордице, Юрию Вильнину, Олегу Предтеченскому и вокалистам юбилейного театра», — указали в МОНКС.