«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ «Նուբարաշեն-Արին-Բերդ» ջրատարի վթարման հետևանքով, ս.թ. մայիսի 1-ին ժամը 10:00-ից մինչև մայիսի 2-ը ժամը 07:00-ն կդադարեցվի հետևյալ տարածքների ջրամատակարարումը.
Նուբարաշեն վարչական շրջանը՝ ամբողջությամբ,
Էրեբունի վարչական շրջանը` բացառությամբ՝ Արցախի պողոտայի և Սարի Թաղի,
Կենտրոն վարչական շրջանի` Օստրովսկու, Ծատուրյան, Զավարյան փողոցների և նրբանցքների, Ալեք Մանուկյան փող. 1-17, Նար-Դոսի փող. 1-40, Քրիստափորի փող. 1-15, Ծխախոտագործների 1-65 համարների, Խորենացու փող. 28-236 համարների և 2-րդ, 3-րդ փակուղու, Տիգրան Մեծի պող. 12-80 համարների և նրբանցքների, Երևանի ոստիկանության վարչության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Երևանի պետական համալսարանի վարչական շենքերի,
Շենգավիթ վարչական շրջանի՝ Արշակունյաց 36-330 համարների, Գ.Նժդեհի, Բագրատունյաց, Շահամիրյան, Ֆրունզեի, Մայիսի 9, Մխչյան, Կոտովսկու, Մուսայելյան, Պատկանյան, Կողբի, Լ.Խաչիկյան, Մադոյան, Արագածի, Օդեսայի, Բայդուկովի, Հրազդանի, Սմբատ Զորավարի, Ղարիբջանյան, Եղբայրության, Մանթաշյան, Գորգագործների, Մանանդյան, Շևչենկոյի, Նիզամու, Մասիսի, Զ. Եսայան, Հ. Հովսեփյան փողոցների և նրբանցքների, Վերին Շենգավիթ թաղ. 1-ին, 2-րդ, 10-րդ, 11-րդ փողոցների ու նրբանցքների, Սևանի փողոցի և նրբանցքի, Արին-Բերդի փողոցի և նրբանցքների, Արցախի 4-րդ նրբանցքի, Արտաշիսյան 40-80, Չեխովի 1-50, Եղ.Թադևոսյան 1-20 համարների և նրբանցքների, Ս. Տարոնցի 1-10 համարների և նրբանցքների, Ներքին Շենգավիթ և Նորագավիթ թաղամասերի: Վարչական շրջանի մյուս հատվածներում կդադարեցվի 3-ից բարձր հարկերի ջրամատակարարումը,
Արարատի մարզի` Բարձրաշեն, Դիտակ, Ջրաշեն, Նոր Խարբերդ գյուղերի և անմիջապես ջրատարից սնվող բաժանորդների:

Из-за аварии на водопроводе «Нубарашен-Арин Берд» водоснабжение прекращено в 4 районах Еревана
ЗАО «Веолия Джур», осуществляющее снабжение Еревана питьевой водой и водоотведение, сообщает, что из-за аварии на водоводе «Нубарашен-Арин Берд» водоснабжение будет прекращено в 4 районах столицы Армении, а также в Араратской области с 10:00 1-го мая по 07:00 2-го мая.
Так, будет прекращено водоснабжение следующих территорий:
Район Нубарашен – полностью
Район Эребуни – полностью, за исключением проспекта Арцаха и квартала Сари Тах
Район Кентрон – улицы и переулки Островского, Цатуряна, Заваряна, здания 1-17 на ул. Алека Манукяна, здания 1-40 на ул. Нар-Доса, здания 1-15 на ул. Христофора, здания 1-65 на ул. Цхахотагорцнери, здания 28-236 на ул. Хоренаци и 2-й, 3-й тупики, здания 12-80 на пр. Тиграна Меца с переулками, а также административные здания управления полиции Еревана, СНБ и ЕГУ.
Район Шенгавит – здания 36-330 на пр. Аршакуняц, улицы и переулки Г.Нжде, Багратуняц, Шаамиряна, Фрунзе, 9 Мая, Мхчяна, Котовского, Мусаеляна, Патканяна, Кохба, Л.Хачикяна, Мадояна, Арагаца, Одессы, Байдукова, Раздана, Смбата Зоравара, Гарибджаняна, Ехбайрутян, Манташяна, Горгагорцнери, Манандяна, Шевченко, Низами, Масиса, З.Есаяна, Овсепяна с переулками, 1-я, 2-я, 10-я и 11-я улицы квартала Верин Шенгавит с переулками, улица и переулок Севана, улица и переулки Арин-Берда, 4-й переулок Арцаха, здания 40-80 на ул. Арташисяна, здания 1-50 на ул. Чехова, здания 1-20 на ул. Е.Тадевосяна с переулками, здания 1-10 на ул. Таронца с переулками, а также кварталы Неркин Шенгавит и Норагавит.
По другим адресам административного района Шенгавит водоснабжение будет прекращено у абонентов, проживающих выше 3-их этажей.
Араратская область – села Бардзрашен, Дитак, Джрашен, Нор Харберд и абоненты, получающие воду непосредственно из водопровода.