Գյումրիում փողոցներ են փակվելու
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց՝ Գյումրի կատարելիք այցով պայմանավորված, քաղաքում նախատեսվում են ժամանակավոր երթևեկության սահմանափակումներ։
Գյումրու համայնքապետարանից հայտնում են, որ մայիսի 2-ից մասնակիորեն փակ են լինելու Հաղթանակի պողոտայից մինչև Հասմիկ Կիրակոսյան փողոց (նախկինում՝ Սպանդարյան) տանող հատվածները ։
Մայիսի 5-ին ամբողջությամբ փակ են լինելու դեպի Վարդանանց հրապարակ տանող մուտքերը, ինչպես նաև Վարդանանց հրապարակին հարող փողոցները։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 5-ին Գյումրի է գնալու Ֆրանսիայի վարչապետ Էմանուել Մակրոնը, ներկա է լլինելու Վարդանանց հրապարակում կայանալիք համերգին։

Из-за визита Макрона в Гюмри перекроют ряд улиц
В городе Гюмри Ширакской области Армении планируются ограничения движения в связи с организационными работами по подготовке к концерту «Музыкальный мост: Армения — Франция», который состоится 5 мая.
Муниципалитет Гюмри сообщает, что со 2 мая будут частично закрыты участки, ведущие от проспекта Ахтанак к улице Асмик Киракосян (ранее Спандаряна).
5 мая будут полностью закрыты все въезды на площадь Вардананц, а также улицы, прилегающие к площади.
На этом мероприятии, посвященном дружбе между Арменией и Францией, будет присутствовать президент Франции Эммануэль Макрон, находящийся с государственным визитом в Армении.