Խոշոր հրդեհ Երևանում. դեպքի վայր էր մեկնել ութ մարտական հաշվարկ
Մայիսի 1-ին, ժամը 22։34-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Շիրակի փողոցում գտնվող պահեստում։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի, Հոգեբանական աջակցության և բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը։
Դեպքի վայր օգնության է մեկնել ևս երկու մարտական հաշվարկ։
Հրդեհը մեկուսացվել է մայիսի 2-ին, ժամը 00։22-ին, մարվել՝ 04։18-ին։ Այրվել են լամինատ, դռների և հատակի շրիշակներ։

1 мая в 22:34 в центр оперативного управления «112» поступило сообщение о пожаре на складе, расположенном на улице Ширака в городе Ереване. Спасательная служба МВД Армении приводит подробности.
На вызов «№2» на место происшествия выехали шесть боевых расчетов пожарно-спасательных отрядов Спасательного управления города Еревана СС МВД, а также дежурные группы отдела организации пожаротушения и спасательных работ, управления психологической поддержки и медицинского обеспечения.
Позднее к месту происшествия были направлены еще два боевых расчета.
Пожар был локализован 2 мая в 00:22, ликвидирован – в 04:18։ Сгорели ламинат, дверные и напольные плинтусы.