Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը ժամանեց Երևան։ Նրան դիմավորել է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը։
2008-ին նախագահ Գյուլի այցից հետո Յըլմազը Թուրքիայի ամենաբարձրաստիճան պաշտոնյան է, որ հարևան երկիր է եկել:
Հիշեցնենք, որ Երևանում մեկնարկում է Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովը։ Մասնակիցներն այս պահին ժամանում են Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիր, որտեղ անցկացվելու է գագաթնաժողովը։
Գագաթնաժողովին մասնակցելու համար Երևան են ժամանել եվրոպական մի քանի տասնյակ երկրների ղեկավարներ ու կառավարությունների ղեկավարներ, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ։ Առաջին անգամ գագաթնաժողովին որպես հյուր հրավիրվել է ոչ եվրոպական երկրի ղեկավար՝ Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնին։
Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովն անցկացվում է Երևանում՝ «Կառուցելով ապագան. միասնություն և կայունություն Եվրոպայում» թեմայով։

Turkish Vice President Cevdet Yilmaz arrives in Armenia for EPC summit
Turkish Vice President Cevdet Yilmaz arrived in Yerevan on Monday to attend the European Political Community (EPC) summit.
He was welcomed by Deputy Speaker of the Armenian National Assembly Ruben Rubinyan at Zvartnots International Airport.
The 8th summit of the European Political Community is being held at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex in Yerevan on Monday. Under the theme "Building the Future: Unity and Stability in Europe," the summit brings together leaders from nearly 50 countries, including all 27 European Union members, along with heads of international organizations.