Կրակոցներ՝ Երևանում. հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդը մահացել է
Այսօր՝ մայիսի 5-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում, ինչի հետևանքով կա զոհ։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Շենգավիթի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Բագրատունյաց 13 հասցեում կրակոցներ են հնչել և կա տուժած։
Մինչ կժամանեին քրեական և համայնքային ոստիկանները, նշված վայրից հրազենային վնասվածքով հիվանդանոց է տեղափոխվել մի քաղաքացի, որտեղից կարճ ժամանակ անց ահազանգ է ստացվել ոստիկանության Շենգավիթի բաժին, որ վիրավորը գիտակցության չգալով մահացել է։
Դեպքի մասին ոստիկանության Շենգավիթի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթի քննչական բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը։
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, ծխախոտ և այլ կասկածելի իրեր։
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր հրաժարվեցին տեսախցիկի առաջ խոսել, ասում էին, որ մահացածը մոտ 40 տարեկան է, ում անունը Արտյոմ է»,-հայտնում է shamshyan.com-ը։

Полиция расследует стрельбу в Ереване, погиб 40-летний мужчина
Около 13:30 в Главное управление уголовной полиции МВД Армении и в отдел полиции общины Шенгавит поступила оперативная информация о том, что по адресу Багратуняц, 13 прозвучали выстрелы и есть пострадавший.
До прибытия сотрудников уголовной и общинной полиции гражданин с огнестрельным ранением был доставлен в больницу, где спустя некоторое время скончался, не приходя в сознание.
Информация о происшествии была передана в следственный отдел Шенгавита следственного управления города Еревана Следственного комитета Армении. На место происшествия прибыла следственная группа.
На месте обнаружены следы крови, табак и другие подозрительные предметы.
По словам нескольких очевидцев, отказавшихся говорить на камеру, погибшему около 40 лет, его звали Артем, сообщает shamshyan.com.