Խորեն Լևոնյանը փակագծեր է բացել, թե ինչու է հեռացել Հանրային հեռուստաընկերությունից
«Նոր տարվա ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ ինձ առաջարկեցին ձայն կարդալ։ Տեքստը նայելուց հետո հասկացա, որ ինձ սազական չէ, որովհետև  ոնց որ ձեռք առնես այն ամեն ինչը, ինչ 15 տարի ստեղծել ես՝ նկատի ունեմ «Երգ երգոցը», և իմ պայմանագրի մեջ չկա կետ, որ ինչ-որ բան պետք է անեմ»,- այս մասին Tete A Tete հաղորդման ժամանակ հայտարարել է դերասան Խորեն Լևոնյանը՝ խոսելով Հանրային հեռուստաընկերությունից հեռանալու մասին։
Նա նշեց, որ ինքն ընդամենը ծառայություններ մատուցող է։
«Տարբեր պրոդյուսերներ էին կապվում ինձ հետ, որ տեքստը կարդամ, ես ասացի՝ խնդիր չկա, քանի որ Հանրայինն ինձ համար տան պես տեղ է, 25 տարի այնտեղ եմ աշխատում, մի երկու բան խմբագրենք, որովհետև նկատեցի միտում՝ ոնց որ ձեռք առնեն իմ հայերեն խոսքը, և գուսանների, աշուղների տարիների աշխատանքը։ Ես ասացի՝ խմբագրեք այս ամենը, և ես կկարդամ, խնդիր չկա։ Ասացին՝ չէ, չի լինի։ Ես էլ ասացի՝ չեմ կարդա, խմբագրեք»,- պատմել է Խորեն Լևոնյանը՝ չնշելով կոնկրետ անուններ։
Հաղորդավարն իր խոսքում նշել է, որ իր տեղեկություններով պետք է հայտարարեր՝ «դիմավորենք՝ գուսան Լիդուշիկ»։
«Չգիտեմ՝ քեզ որտեղից այդ ինֆորմացիան, բայց մոտավորապես այդպես»,- արձաքագնել է Լևոնյանը։
«Երբ նկարահանումներին  երկու-երեք օր էր մնացել, զանգեցի պարզաբանելու՝ կա՞ նկարահանում, ասացին՝ չէ, ժողով է եղել, որտեղ բացեիբաց քննարկել են ինձ, ասել են՝ այս բանը չի արել մեզ համար, և որոշել են իմ թեկնածությունը դնեն հեռացման համար։
Հիմա «Երգ երգոցի» կրկնություններն են ցույց տալիս, որպեսզի չգիտեմ՝ ինչ լինի։ «Երգ երգոցում» աշխատում էին 50-ից ավելի երաժիշտներ...»,-ասել է Լևոնյանը։
Հարցին՝ անձնական կոնֆլիտ կա՞ր ձեր և Հանրային հեռուստաընկերության տնօրեն Հովհանենս Մովսիսյանի միջև, Լևոնյանը պատասխանել է. «Անձնական կոնֆլիկտ ունենալու համար պետք է այդ մարդուն տեսնես։ 5 տարի աշխատել եմ, կարծում  եմ՝ մեկ անգամ եմ տեսել, բարևել, ինչպես եք, հաջողություն։ Ոչ մի անձնական բան։
Իհարկե, վստահ եմ, ես նորից կլինեմ եթերում, կվերադառնամ այնտեղ, որտեղից սկսել եմ, երբեք չեմ փոխել ալիքը, 25 տարի միայն այդ ալիքում եմ աշխատել, ոնց որ հարազատ օջախ լինի»։

Хорен Левонян рассказал о причинах ухода с Общественного телевидения
Актер Хорен Левонян в программе Tete A Tete рассказал о причинах своего ухода из Общественного телевидения Армении.
По его словам, во время съемок новогоднего фильма ему предложили озвучить текст, однако, ознакомившись с ним, он понял, что это ему не подходит, так как, по его мнению, текст «высмеивает все, что он создавал 15 лет», имея в виду свою программу «Песнь песней».
Он также отметил, что в его контракте нет пункта, обязывающего его выполнять подобную работу.
Левонян подчеркнул, что является лишь поставщиком услуг. Разные продюсеры обращались к нему с предложением озвучить текст, и он не возражал, поскольку считает Общественное телевидение своим «вторым домом», где проработал 25 лет. Однако он предложил внести правки, поскольку заметил тенденцию к насмешке над его армянской речью и многолетним трудом гусанов и ашугов. На это, по его словам, ему ответили отказом.
Ведущий программы отметил, что, по имеющейся у него информации, Левонян должен был объявить: «Встречаем – гусан Лидушик». Актер ответил, что «примерно так и было».
Левонян также рассказал, что за два-три дня до съемок своей передачи «Песнь песней»  он позвонил уточнить, состоятся ли они, однако ему сообщили, что съемок не будет. По его словам, на собрании открыто обсуждали его, заявив, что он «не сделал кое-что для них», после чего было принято решение рассмотреть вопрос его увольнения.
«В настоящее время в эфире транслируются повторы передачи «Песнь песней», не зная, для чего. Между тем, над передачей работали более 50 музыкантов…» – сказал Левонян.
Отвечая на вопрос о возможном личном конфликте с директором Общественного телевидения Ованнесом Мовсисяном, Левонян заявил, что не имел с ним личных разногласий, отметив, что за пять лет работы видел его лишь один раз.
«Конечно, уверен, что вновь появлюсь в эфире и вернусь туда, откуда начинал, за 25 лет работы никогда не менял телеканал и воспринимаю его как родной дом», – резюмировал он.