«Միասնության Թևեր» կուսակցությունն իր քարոզարշավը սկսում է Տավուշից
«Սա պարզապես աշխարհագրական ընտրություն չէ։ Սա գաղափարական մեկնարկ է։ Գոշավանքը անմիջականորեն կապված է Մխիթար Գոշի անվան հետ՝ մեծ մտածողի, ով հայկական պետական, իրավական և հանրային մտքի ամենակարևոր խորհրդանիշներից մեկն է»,-նշում է կուսակցության ներկայացուցիչ Դավիթ Անանյանը։
Նա մանրամասնում է. «Մեր քաղաքական ուժի առանցքում նույնպես պետականամետությունն ու պետականաշինությունն են՝ հիմնված ազգային արժեքային համակարգի վրա։
«Միասնության Թևեր»-ը ձևավորվել է տարբեր ոլորտներում պետական ծառայության, կառավարման և մասնագիտական մեծ փորձ կուտակած մարդկանց շուրջ։ Մարդիկ, որոնք պետությունը դիտարկում են ոչ թե որպես ժամանակավոր քաղաքական հարթակ, այլ որպես ազգային գոյության կազմակերպման բարձրագույն ձև։
Եվ հենց այդ պատճառով Գոշավանքից մեկնարկը մեզ համար ունի ոչ միայն խորհրդանշական, այլև խորքային բովանդակություն։
Սա հարգանքի տուրք է հայկական պետական մտքի ժառանգությանը։ Եվ միաժամանակ՝ ուղերձ, որ Հայաստանը նորից կարիք ունի պետական մտածողության, ինստիտուցիոնալ լրջության և արդարության վրա հիմնված կառավարման»։

Wings of Unity party launches campaign in Tavush ahead of June 7 elections
The Wings of Unity party began campaigning for the June parliamentary elections in Tavush Province on Friday, starting at Goshavank Monastery and the town of Ijevan.
Party member Davit Ananyan said the choice of Goshavank was symbolic, linking the campaign’s start to medieval thinker Mkhitar Gosh, a key figure in Armenian legal and political thought.
“This is not just a geographic choice. It is an ideological start,” Ananyan said, emphasizing that the party’s platform centers on statehood and governance rooted in national values.
The Wings of Unity was founded by professionals with backgrounds in public service and administration. Ananyan described the movement as one that views the state “not as a temporary political platform, but as the highest form of organizing national existence.”