Հրանտ Հակոբյանն ընտրվել է AmCham Հայաստանի խորհրդի անդամ
Կոնվերս Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Հրանտ Հակոբյանն ապրիլի 29-ին քվեարկությամբ ընտրվել է AmCham Հայաստանի խորհրդի անդամ:
Ընտրությունը տեղի է ունեցել կազմակերպության Ընդհանուր տարեկան ժողովի ընթացքում, որտեղ ամփոփվել են նաև նախորդ տարվա գործունեության արդյունքները և սահմանվել կազմակերպության առաջիկա ռազմավարական ուղղությունները։
Հրանտ Հակոբյանն այս առիթով նշել է. «Մասնավոր հատվածը Հայաստանում ներդրումների, զբաղվածության և նորարարության հիմնական շարժիչն է։ Որպես բանկի ղեկավար՝ ես մշտապես շփվում եմ բիզնեսի հետ և հստակ պատկերացում ունեմ այն մարտահրավերների մասին, որոնց առջև կանգնած են ընկերությունները՝ կապիտալի հասանելիությունից մինչև կարգավորման բացեր, անորոշություն, ավելի ճկուն բիզնես միջավայրի անհրաժեշտություն։
Ըստ այդմ, Խորհրդում իմ գործունեությունը կհիմնվի գործնական փորձառության, պրագմատիկ մոտեցման վրա և միտված կլինի բիզնեսի հետ հարաբերությունների սերտացմանը և AmCham-ի ՝ որպես բիզնեսի շահերի արդյունավետ պաշտպանի դիրքի ամրապնդմանը»:
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը գործում է Հայաստանում և տրամադրում է բանկային ծառայությունների լայն շրջանակ ֆիզիկական անձանց, փոքր և միջին ձեռնարկություններին, ինչպես նաև կորպորատիվ հաճախորդներին։
AmCham-ի մասին
Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատը անկախ բիզնես ասոցիացիա է, որը գործում է Հայաստանում 2000 թվականից: ԱԱՊՀ-ը ներկայացնում է 170 անդամ ընկերությունների շահերը՝ Հայաստանի տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտներից: Ավելի նպաստավոր գործարար միջավայր ստեղծելու և լավագույն գործարար փորձը խթանելու համար ԱԱՊՀ-ն համագործակցում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան հետ և սերտորեն համագործակցում է ՀՀ կառավարության, միջազգային կազմակերպությունների և գործարար համայնքի հետ։

Grant Akopian elected to AmCham Board
Grant Akopian, CEO and Chairman of the Management Board of Converse Bank CJSC was elected as the AmCham Board member on April 29.
The voting took place at the AmCham Armenia Annual General Meeting, where the past-year business results were finalized alongside with setting up new goals and upcoming strategic directions of the organization.
Grant Akopian stated on this occasion, “The private sector is the key engine of investment, employment, innovation, and long-term economic resilience in Armenia.
In banking, being in constant communication with businesses we form a clear understanding of the real challenges they face - access to capital, regulatory friction, execution challenges, uncertainty, and the need for a more responsive business environment.
And I believe that my membership will bring a pragmatic and constructive voice, focused on strengthening AmCham’s role as a serious pro-business platform and an effective advocate for its members”.
Converse Bank CJSC is a universal bank operating in Armenia and offering a wide range of banking services to individuals, small and medium enterprises and corporate clients.
About AmCham
The American Chamber of Commerce in Armenia is an independent business association operating in Armenia since 2000. AmCham represents the interests of 170 member companies from almost all sectors of the Armenian economy. In pursuit of a better business environment and promotion of the best business practices, AmCham partners with the U.S. Embassy in Armenia and closely cooperates with the Armenian Government, international organizations, and the wider business community.