Դուք էդ ստшհшկների բառապաշարն եք վերցնում. Փաշինյանը սկսեց գոռգռալ քաղաքացու վրա
«2018թ-ին, երբ ձեզ ձերբակալում էին, ձեր կողքին իմ թևն էլ կոտրեցին, այդպես կոտրած թևով մասնակցում էի ձեր ցույցերին։ Այն ժամանակ համոզված էի և ասում էի, որ իշխանությունը պետք է փոխվի, հիմա էլ նույնը ձեզ եմ ասում, սրտանց եմ ասում, որովհետև Հայաստանի համար եմ անհանգստանում»,-ՔՊ-ի քարոզարշավի ժամանակ ասաց քաղաքացի Արամ Գրիգորյանը։
Փաշինյանը փորձեց ընդհատել, բայց քաղաքացին շարունակեց, ասելով՝ դուք հանձնել եք Արցախը և 5000 տղաների զոհվելու պատճառ եք դարձել։
«Որտեղից էդ 5000 թիվը»,-վրդովված քաղաքցուն հարցրեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Քաղաքացին ասաց, որ այն իշխանությունների հրապարակած թվերն են։
«Մենք տենց թիվ չենք ասել, դուք էդ ստահակների բառապաշարն եք վերցնում, ձեզ քի՞չ է զոհերի թիվը, մի հատ էլ 5000 թիվն եք վերցնում»,-գոռգռաց Փաշինյանը։
Գրիգորյանն ասաց՝ թեկուզ 3000 լինեն զոհերը և Ալեն Սիմոնյանին հարցրեց, թե այն արդյոք քիչ է։
Ալեն Սիոնյանի փոխարեն պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ ասելով. «Չէ, քիչ չէ, այդ զոհուղությունների արդյունքում մենք պետություն ու անկախություն ենք ստացել»։
Քաղաքացին կասկածեց «անկախության» հարցում ՝ հարցնելով. «Ունե՞նք, պարոն Փաշինյան»։
«Այո ունենք և այն, որ դուք եկել վարչապետի դիմաց կանգնել ասում եք, էդ նշանակում է, որ մենք պետություն ունենք, անկախություն և ժողովրդավարություն, որովհետև եթե 15 տարի առաջ ասեիք, հիմա ձեզ զուգարանում զխկելով սպանում էին»,- վրդովվեց Փաշինյանը։
Զրույցի ընթացքում Փաշինյանը ներողություն խնդրեց «ավել, պակասի» համար և հայտարարեց, որ իրեն վրդովվեցրեց 5 հազար թիվը, իսկ մնացած հարցերին տասնյակ անգամ է խոսել։
Փաշինյանը Արամ Գրիգորյանին հարցրեց, թե որտեղ է եղել պատերազմի ժամանակ։ Քաղաքացին ասաց, որ իրեն չեն կանչել։ Փաշինյանն ասաց, թե իր տղային էլ չեն կանչել, բայց ինքը գնացել է։
Գրիգորյանը նշեց, որ ինքը հերթագրվել է զինկոմիսարիատում բայց իրեն չեն տարել և զիկոմիսարիատները մոբիլիզացիան այն ժամանակ լավ չեն կազմակերպել, արդյո՞ք Փաշինյանը տեղյակ չէ դրանից։
Փաշինյանն ասաց, որ տեղյակ է, բայց կրկնեց, որ քաղաքացին բոլոր դեպքերում պետք է գնար։
Գրիգորյանը հարցրեց. «Բա պետության դերը դա չէ՞, որ կազմակերպեր զորահավաքը, ինչու եք նորից ժողովրդի վրա բարդում»։

«Вы сдали Арцах»: в ходе агиткампании в Ереване гражданин жестко поспорил с Николом Пашиняном
В ходе агиткампании к предстоящим 7 июня выборам в Национальное Собрание Армении в ереванском административном районе Шенгавит Никол Пашинян, который возглавляет пропорциональный список кандидатов в депутаты партии «Гражданский договор», вступил в перепалку с гражданином по вопросу Арцаха.
«Когда в 2018 году вас задержали, мне сломали руку, и даже в таком состоянии я участвовал в ваших митингах. Тогда был убежден и считал, что необходима смена власти. Сейчас то же самое считаю применительно к вам, говорю от всего сердца, поскольку беспокоюсь за Армению», – обратился к Николу Пашиняну один из граждан – Арам Григорян.
Пашинян попытался прервать его, но тот продолжил: «Вы сдали Арцах, вы стали причиной гибели 5000 парней».
«Откуда вы взяли цифру 5000?» – возмутился Пашинян.
В ответ на слова гражданина о том, что он ссылается на опубликованные властью цифры, Пашинян отреагировал:
«Мы такую цифру не публиковали. Вы используете лексику этих негодяев (оппозиции. – Ред.). Вам мало числа жертв, так еще и о 5000 говорите?»
«В результате этих жертв мы получили государство и независимость», – продолжил он.
Гражданин скептически отнесся к словам Пашиняна о мире, спросив: «А разве он есть, г-н Пашинян?»
«Да, есть. И то, что вы пришли и говорите это в лицо премьер-министру, значит, у нас есть государство, независимость и демократия. Если бы вы то же самое сказали 15 лет назад, вас бы в туалете убили», – отметил Пашинян.
Никол Пашинян поинтересовался у Арама Григоряна, где тот находился во время войны 2020 года. В ответ мужчина заявил, что его не призвали. Пашинян отметил, что его сына также не призывали, однако он все равно отправился добровольно.
Григорян пояснил, что записался в военкомате, однако его не отправили на передовую, добавив, что мобилизация в тот период была организована плохо. Он поинтересовался у Пашиняна, разве тот не знает об этих проблемах.