Ո՞վ հարցնի, ասեք ձեզ եմ ընտրելու. Ծառուկյանը հորդորում է անպայման գնալ ու քվեարկել
Շենգավիթ վարչական շրջանում նախընտրական քայլերթի ընթացքում մարդիկ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին բողոքել են գույքահարակի բարձրացումից։ ԲՀԿ առաջնորդը որոշումը կամայական է որակել, այն անհրաժեշտ է վերանայել։
«Երևանցիների համար գույքահարկը 100 տոկոսով ավելացրել են, ժողովւրդ ջան, դա անարդարացի մոտեցում է։ Մարդը՝ գիտնական է, ինժիներ է, 40 տարի աշխատելէ , իրեն տուն են հատկացրել, ինքն այդտեղ ապրում է իր թոշակով, գույքահարկը թանկացրել են։ Ասում է՝ ծախի, գնա գյուղում ապրի, ամոթ է, դա մարդկային վերաբերմունք չի։ Ես դեմ չեմ, թող ընդունեն 2020-ից հետո բնակարան գնածների համար, ոչ թե թոշակառուին ասեն, տունդ ծախի, գա՞ն Ադրբջանից տներն առնեն ու ապրեն»,-ասաց Ծառուկյանը։
ԲՀԿ առաջնորդը հանդիպման մասնակիցներին հորդորեց անպայման մասնակցել ընտրություններին՝ քվեարկելով իրենց խղճին համապատասխան։
«Մի հայտարարեք, գնացեք ընտրություն կատարեք։ Վախենո՞ւմ եք, ով հարցնի, ասեք ձեզ եմ ընտրելու, գնացեք ձեր ընտրությունը կատարեք»,-նշեց ԲՀԿ առաջնորդը։
Մարդկանց հետ հանդիպումներում հնչած կարծիքները երկընտրանքի առաջ են կանգնեցրել քաղաքական գործչին կարգախոսի հարցում։
«Ես ասել եմ՝ երաշխավորված խաղաղություն, բարգավաճ Հայաստան։ Բայց հիմա քաղաքացիներն ասում են՝ ամենալավը սա է, ընտրիր «Բարգավաճին», գործերդ կգնան աջին»։ Հիմա չգիտեմ, որը որ ժողովրդի համար ընդունելի է, այն էլ կընտրենք, մոտ օրերս կհայտարարենք»,-ասել է Ծառուկյանը։

Во время предвыборного шествия в ереванском административном районе Шенгавит жители пожаловались лидеру партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагику Царукяну на повышение налога на имущество. Лидер партии назвал решение произвольным и заявил о необходимости его пересмотра.
«Для ереванцев налог на имущество увеличили на 100 процентов, дорогой народ. Это несправедливый подход. Человек – ученый, инженер, 40 лет работал, ему выделили жилье, он живет там на свою пенсию, а налог повысили. Говорят: продай и переезжай в село. Это позор, это не человеческое отношение. Я не против, пусть это применяют к тем, кто купил жилье после 2020 года, а не говорят пенсионеру: продавай свой дом. Чтобы из Азербайджана покупали эти дома и жили здесь?» – заявил Царукян.
Лидер ППА призвал участников встречи обязательно участвовать в выборах и голосовать по совести.
«Не анонсируйте – идите и голосуйте. Боитесь? Если кто-то спросит, скажите, что проголосуете за него, но вы сходите на участки и проголосуйте, за кого хотите», – отметил он.
По итогам встреч с гражданами политик также отметил, что обсуждения поставили его перед выбором в отношении лозунга кампании.
«Я говорил: гарантированный мир, процветающая Армения. Но сейчас граждане говорят: лучше всего – “выбери Процветающую Армению, и твои дела пойдут в гору”. Пока не знаю, какой вариант выбрать, скоро объявим», – сказал Царукян.