Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» նախկին պաշտպան, Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը, որն այժմ խաղում է Բելգրադի «Ցրվենա Զվեզդայում», ունի իր կարիերան Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայում շարունակելու հնարավորություն։
euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, ինսայդեր Իվան Կարպովի սոցիալական ցանցերի միջոցով հայտնել է, որ Սանկտ Պետերբուրգի «Զենիթ»-ը հետաքրքրված է եզրային պաշտպանով։
Հնարավոր է, որ գործարքը կարող է կնքվել առաջիկա տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ։ Տիկնիզյանի պայմանագիրը սերբական ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2028 թվականի հունիսի վերջը։ Նաիրի շուկայական արժեքը 5 միլիոն եվրո է։
2025/2026 մրցաշրջանում հայ ֆուտբոլիստը Սերբիայի առաջնությունում անցկացրել է 24 խաղ։ Տիկնիզյանը կատարել է հինգ գոլային փոխանցում և ստացել չորս դեղին քարտ։

Наир Тикнизян может перейти в топ-клуб в Российской премьер-лиге
Бывший защитник московского «Локомотива» Наир Тикнизян, ныне выступающий за белградскую «Црвену Звезду», имеет вариант продолжения карьеры в Российской премьер-лиге.
Как информирует посредством социальных сетей инсайдер Иван Карпов, в услугах латераля заинтересован петербургский «Зенит». Не исключено, что сделка может быть оформлена в грядущее трансферное окно.
Трудовое соглашение Тикнизяна с сербским клубом рассчитано до конца июня 2028 года. Рыночная стоимость Наира составляет пять миллионов евро. В сезоне-2025/2026 армянский игрок провел 24 матча в чемпионате Сербии. Тикнизян сделал пять ассистов и получил четыре желтые карточки, пишет ЕВРО-ФУТБОЛ.Ру.