Փաշինյանն ընդամենը մեկ բառով եկավ իշխանության. Սամվել Կարապետյան
«Մենք չենք կարող մեզ թույլ տալ միշտ բերել իշխանության մարդկանց, որոնք կարող են արտասանել ի հեճուկս բառը։ Փաշինյանը ընդամենը մեկ բառով եկավ իշխանությանը՝ չունենալով ոչ մի տվյալ երկիր կառավարելու»,-Նազենի Հովհաննիսյանի «Կամուրջներ» հաղորդաշարին տված հարցազրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանը։
Նրա խոսքով, Փաշինյանի կառավարման ամենամեծ պոտենցիալը, որ կարող էր օգտագործել հայ ժողովուրդը, Ենոքավանում խոզաբուծարանի հիմնումն ու կառավարումը Փաշինյանին հանձնելը կլիներ։
«Նայեին՝ մեկ տարվա ընթացքում քանի՞ խոզ սաղ կմնար, քանի՞ խոզ ինքը կխանձեր, բերեցին դրեցին այս երկրի գ։խին, փորձանքն էլ հետը բերեցին»,-նշել է Կարապետյանը։
Գործարարն ընդգծել է, լավ կառավարիչը պետք է բարձրացնի իր ժողովրդի կենսամակարդակը, վերացնի աղքատությունը։

Самвел Карапетян: Пашинян пришел к власти всего с одним словом
«Мы не можем позволить себе постоянно приводить к власти людей, которые способны произнести слово “вопреки”. Пашинян пришел к власти всего с одним словом, не имея при этом никаких данных для управления страной», – заявил в интервью программе «Мосты» Назени Ованнисян лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян.
По его словам, наибольший управленческий «потенциал» Пашиняна, который мог бы использовать армянский народ, заключался бы в том, чтобы поручить ему создание и управление свинофермой в Енокаване.
«Посмотрели бы, сколько свиней останется в живых за год. А вместо этого его поставили во главе страны и принесли с ним же и беду», – отметил Карапетян.
Бизнесмен подчеркнул, что хороший руководитель должен повышать уровень жизни своего народа и искоренять бедность.