Այսօր հերթական կրակոցներն են տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 01:50-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում տեղեկություններ են ստացվել, որ Փարպեցի փողոցում վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի ժամանակ հնչել են կրակոցներ։
Դեպքի վայր են ժամանել Երևանի քրեական ոստիկանության վարչության ծառայողները։ Տեղում պարզվել է, որ ստացված օպերատիվ տեղեկությունները հավաստի են և այս պահին ոստիկանները պարզում են՝ արդյոք ծեծկռտուք-կրակոցի հետևանքով տուժած քաղաքացի կամ քաղաքացիներ կան, թե ոչ։
Դեպքի մասին տեղեկությունը փոխանցվել է ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղ էլ դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

Ночной инцидент с выстрелами в Ереване - на улице Парпеци
Сегодня в Ереване вновь произошла стрельба. Как сообщает Shamshyan.com, около 01:50 в управление уголовной полиции Еревана МВД Армении поступила информация о том, что на улице Парпеци произошел конфликт, во время которого прозвучали выстрелы.
На место прибыли сотрудники ереванского управления уголовной полиции. На месте выяснилось, что оперативная информация – достоверна. В настоящее время полиция устанавливает, есть ли пострадавшие в результате драки и стрельбы.
Информация о происшествии передана в следственный отдел административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Еревана Следственного комитета Армении, где по факту инцидента инициировано уголовное производство.