Գագիկ Ծառուկյան. Հանրությանը պետք է համախմբել, ոչ թե խորացնել հակասություններն ու մարդկանց հիասթափությունը
11:11 19/05/2026
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի նախընտրական հանդիպումների հերթական ուղղությունը Սյունիքի մարզն էր։
«Սիսիանում և Գորիսում բնակիչների հետ ունեցանք շատ ջերմ և անմիջական հանդիպումներ։ Մարդիկ խոսում են իրենց առօրյա խնդիրների, մտահոգությունների ու սպասումների մասին։ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի հիմքում հենց այդ խնդիրների լուծումն է՝ սոցիալական արդարության ապահովումը, մարդկանց կենսամակարդակի բարձրացումն ու արժանապատիվ կյանքի պայմանների ստեղծումը։ Մենք համոզված ենք, որ արդյունավետ և պատասխանատու կառավարման պայմաններում հնարավոր է ոչ միայն լուծել կուտակված խնդիրները, այլ նաև մարդկանց վերադարձնել վստահությունն ու ապագայի հանդեպ հույսը։
Հանրությանը պետք է համախմբել, լսել մարդկանց և միասին լուծումներ գտնել, ոչ թե խորացնել հակասություններն ու մարդկանց հիասթափությունը։ Իմ կյանքի և գործունեության ընթացքում միշտ փորձել եմ անել այն, ինչի համար ժողովուրդը կարող է հպարտանալ։ Տարիներ առաջ Բաքվում ծածանված հայոց հաղթական եռագույնը բոլորիս հաղթանակն էր, մեր միասնականության ու ուժի խորհրդանիշը։
Այսօր էլ մեր ժողովրդի արժանապատվությունն ու ազգային ինքնասիրությունը պետք է վերականգնենք՝ հանուն անվտանգ և բարգավաճ Հայաստանի»,-տեսանյութին կից իր էջում գրել է ԲՀԿ առաջնորդը։

Гагик Царукян: Нужно консолидировать общество, а не углублять противоречия и разочарование граждан
Очередным направлением предвыборных встреч лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна стала Сюникская область РА.
«В городах Сисиан и Горис состоялись теплые и непосредственные встречи с жителями. Люди говорят о своих повседневных проблемах, тревогах и ожиданиях.
В основе программы "Предложение для Армении" лежит именно решение этих проблем: обеспечение социальной справедливости, повышение уровня жизни людей и создание условий для достойной жизни.
Мы уверены, что при эффективном и ответственном управлении возможно не только решить накопившиеся проблемы, но и вернуть людям доверие и надежду на будущее. Общество нужно объединять, слышать людей и вместе искать решения, а не углублять противоречия и разочарование граждан.
На протяжении своей жизни и деятельности я всегда стремился делать то, чем народ мог бы гордиться. Развевавшийся много лет назад в Баку победный армянский триколор был победой всех нас, символом нашего единства и силы», — написал Царукян.
По его мнению, сегодня необходимо восстановить достоинство и национальное самоуважение народа — ради безопасной и процветающей Армении.