Փաշինյանը խայտառակում է ոչ միայն մեր պետությունը, այլև հայի, հայ ժողովրդի, հայ տղամարդու կերպարը. Սամվել Կարապետյան
22:51 18/05/2026
«Այսոօր մեր ժողովրդի համար ամոթալի և խայտառակ օրերից մեկն է։ Այսօր վարչապետի պաշտոնը դեռևս զբաղեցնող Փաշինյանը չափազանց լկտի, ես կայեի՝ անհավասարակշիռ վերաբերմունք է ցուցաբերել մեր երկրի քաղաքացիների նկատմամբ»,-ֆեյսբուքյան տեսաուղերձով ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը՝ շարունակելով։
«Մարդը, ով ժամանակին ասում էր ՝ մեր երկրում կա 3 մլն վարչապետ, կորցրել է ինքնատիրապետումը և իրականության զգացումը։ Այսօր իր քարոզարշավի ժամանակ ժողովրդին իր նախընտրական ծրագրերը ներկայացնելու փոխարեն Փաշինյանը ձեռքերին ազատություն է տվել և հարձակվել անհետ կորած մեր  հերոսի քրոջ վրա։ Շրջապատված լինելով թիկնապահներով՝ Փաշինյանը հարձակվել և վիրավորել է երիտասարդ տղամարդու և այսպես շարունակ։
Սիրելի՛ Հայրենակիցներ, ուզում եմ ձեզ մի բան ասել. անգամ 20 օր Փաշինյանի ղեկավար մնալը վտանգավոր է մեր երկրի համար։ Մեր բոլոր հակառակորդները տեսնում են, թե ինչպիսի անհավասարակշիռ վիճակում է գտնվում մեր երկրի ժամանակավոր ղեկավարը։ Նրա յուրաքանչյուր օրը վարչապետի պաշտոնում, թուլացնում է մեր երկիրը։ Փաշինյանը խայտառակում է ոչ միայն մեր պետությունը, այլև հայի, հայ ժողովրդի, հայ տղամարդու կերպարը։

Самвел Карапетян: Пашинян позорит не только наше государство, но и образ армянина, армянского народа, армянского мужчины, мы этого не допустим
11:21 19/05/2026
«Сегодня один из постыдных и позорных дней для нашего народа. Сегодня Пашинян, который все еще занимает пост премьер-министра, проявил крайне наглое, я бы даже сказал неуравновешенное отношение к гражданам нашей страны. Человек, который когда-то говорил, что в нашей стране есть три миллиона премьер-министров, потерял самообладание и чувство реальности»,- заявил в своем видеообращении 18 мая кандидат в премьер-министры от блока партий «Сильная Армения» Самвел Карапетян.
«Во время агитационной кампании, вместо того, чтобы представить народу свои предвыборные программы, Пашинян дал волю рукам и напал на сестру нашего без вести пропавшего героя, а затем, будучи окруженным телохранителями, напал на молодого мужчину, оскорбил его и так далее.
Дорогие соотечественники, хочу сказать вам одно: даже 20 дней пребывания Пашиняна во главе страны опасны для нашего государства, все наши противники видят, в каком психологически неуравновешенном состоянии находится временный руководитель нашей страны, каждый его день на посту премьер-министра ослабляет нашу страну. Пашинян позорит не только наше государство, но и образ армянина, армянского народа, армянского мужчины.