Քաղաքական մոտիվացիայով մասնավոր սեփականության ինստիտուտի դեմ հարձակում գործելը վատ հետևանքների է բերելու. Զուրաբյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության վերաբերյալ
«Փաշինյանի Հայաստանում օրենքը, Սահմանադրությունը չեն հարգվում»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ, ՀԱԿ վարչապետի թեկնածու Լևոն Զուրաբյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ «շատ շուտով Ծառուկյան-ԲՀԿ ղեկավարի բիզնես ողնաշարը կոտրվելու է՝ Արարատի ցեմենտի գործարանը լինելու է պետական և պատկանելու է ՀՀ-ին»։
Զուրաբյանը նշեց, որ մարդիկ, որոնք սկսում են վտանգ ներկայացնել Փաշինյանին, Փաշինյանը գնում է այդ մարդկանց ձերբակալելու, նրանց նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու ճանապարհով։
«Նույնը Գագիկ Ծառուկյանի պարագայում է։ Մինչև այս մարդը Նիկոլի հաշվարկով իրեն վտանգ չէր ներկայացնում, ամեն ինչ հանգիստ էր, հենց սկսեց վտանգ ներկայացնել, անցնում է հաշվեհարդարի։
Այս պրակտիկան նշանակում է մի բան՝ Փաշինյանը ոչ Սահմանադրություն, ոչ էլ օրենք է ճանաչում։
Սրա հետևանքներն էլ են ծանր լինելու ներդրումային առումով։ Եթե պետությունը կարող է այսպես զուտ քաղաքական մոտիվացիայով հարձակում գործել մասնավոր սեփականության ինստիտուտի դեմ, դա վատ հետևանքների է բերելու»,- ասաց նա։

Levon Zurabyan, vice chairman of the Armenian National Congress (ANC) and the party’s candidate for prime minister, has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of undermining the rule of law by threatening to nationalize a major opposition-owned business.
Speaking in a Facebook livestream on Wednesday, Zurabyan criticized Pashinyan’s recent statement that the Ararat Cement plant, owned by opposition leader Gagik Tsarukyan, would soon become state property. Zurabyan said the move reflects a broader pattern of politically motivated prosecutions.
“Until this man posed no danger to Nikol, everything was calm. As soon as he began to pose a threat, it turned into a vendetta,” Zurabyan said, alleging that Pashinyan targets rivals through arrests and criminal cases.
He warned that such actions could damage Armenia’s investment climate. “If the state can launch assaults against private ownership purely for political reasons, it will lead to bad outcomes,” he said.