Արման Թաթոյանը լրագրողներին հորդորում է քվեարկել իր օգտին
«Իսկ ո՞վ, եթե ոչ լրագրողը։ Սիրելի լրագրողներ, այս ընտրությունները հիմնարար, սկզբունքային կարևորություն ունեն նաև ձեր մասնագիտական աշխատանքի համար, 35 տարի ձեր աշխատանքը եղել է չգնահատված պետության կողմից, ձեզ փորձել են ճնշել, լրագրողներին ենթարկել են բռնության, վիրավորանքների ու դա արել են նրա համար, որ ջրի երես եք բերել դա անողների անօրիանականոիթյուններն ու սխալները,  և էդ մարդիկ էլ մնացել են անպատիժ»,- դիմելով լրագրողներին՝ ասել է «Միասնության Թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Նա նշել է՝ այս ընտրություններում, երբ լրագրողները որոշելու են, թե ում օգտին քվեարկել, պետք է հաշվի առնել, թե ով է իսկապես հասկանում  նրանց մաստագիտական գործի կարևորությունը և ում օրոք են նրանք լինելու պաշտպանված։
«Ես տեսել եմ ձեր աշխատանքը արտակարգ իրավիճակներում, պատերազմի ու քովիդի ժամանակ, երբ հետաքննական լրագրությունը սահմանափակում էր կառավարությունը, ես առաջին էի, որ դրա դեմ պայքարում էի, ու մենք միասին հասնում էինք արդյունքների։
Պատերազմից հետո սահմանամերձ գյուղերում՝ խնդիրները, ադրբեջանական խախտումները, փաստերը ձեր շնորհիվ էինք տեղ հասցնում մարդկանց, աշխարհին էինք տեղ հասցնում։ Դուք օգնում եք, որ կոռումպացված պաշտոնյաների անօրինականությունները վեր հանենք, այս վերջերս Վարդենիսում, Ջերմուկում ադրբեջանական նոր դիրքերի կառուցումը, ներխուժումը դուք էիք, որ օգնեցիք ինձ  ապացուցել, որ թույլ չտանք, որ մեզ խաբի իշխանությունը»,-նշել է Թաթոյանը՝ ընդգծելով, որ հասկանում է լրագրողների աշխատանքի կարևորությունը։
«Ես դա կոչում եմ նաև ռազմավարական կարևորություն, ես միշտ կպաշտպանեմ ձեզ ու խնդում եմ՝  նկատի ունենաք, որ ասում եմ ոչ թե ձեզ ողղակի գովելու համար, այլ ես իսկապես գիտակցում եմ այդ աշխատանքի կարևորությունը և սա ոչ թե ինչ-որ տակտիկա է, որ օրինակ՝ կարողանաս ձայներ բերես, այլ սա իմ համոզմունքն է՝ ես այսպես եմ մտածում իրականում։ Հունիսի 7-ին խնդրում եմ գնալ ընտրության և քվեարկելով մեր օգտին, դուք արդարությունը բերում եք նաև լրագրության ոլորտ՝ հանուն մեր պետության ու ժողովրդի»,-նշել է Թաթոյանը։

Татоян – журналистам: «Я действительно осознаю важность вашей работы, всегда буду защищать вас»
«А кто, если не журналист? Дорогие журналисты, эти выборы имеют фундаментальное, принципиальное значение также и для вашей профессиональной работы. 35 лет ваша работа оставалась недооцененной государством. На вас пытались оказывать давление, журналистов подвергали насилию и оскорблениям за то, что они указывали на незаконные действия и ошибки. И авторы этих действий оставались безнаказанными», – заявил экс-омбудсмен, кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
Он подчеркнул, что на предстоящих 7 июня парламентских выборах в Армении, когда журналисты будут решать, за кого проголосовать, им следует учитывать, кто на самом деле понимает важность их профессиональной деятельности и при ком они будут защищены.
«Я видел вашу работу в чрезвычайных ситуациях, во время войны и пандемии COVID-19, когда правительство ограничивало исследовательскую журналистику. Я был первым, кто боролся против этого, и вместе мы добивались результатов.
После войны благодаря вашей работе нам удавалось довести до людей и до мира проблемы приграничных сел и многочисленные нарушения азербайджанской стороны. Вы помогаете выявлять незаконные действия коррумпированных должностных лиц», – сказал он.
«Недавно именно вы помогли мне доказать азербайджанские вторжения в Варденисе и Джермуке, строительство азербайджанцами новых позиций, чтобы мы не позволили властям обмануть нас», – напомнил Татоян.
«Дорогие журналисты, я понимаю важность вашей работы. Я называю это также стратегической важностью. Я всегда буду защищать вас. И я прошу вас учитывать, что я говорю это не просто для того, чтобы вас похвалить. Я действительно осознаю важность этой работы, и это не какая-то тактика, чтобы, например, получить голоса. Это мое убеждение. Именно так я думаю на самом деле. 7 июня прошу вас пойти на выборы. И, проголосовав за нас, вы принесете справедливость также и в сферу журналистики – во имя нашего государства и народа», – заявил Татоян.