Մուկ տշելուց հետո «Բոլորին դեմ»-ի 50 անդամ դուրս են եկել և ևս 12-ն էլ դուրս են գալու ցուցակից
«Բոլորին դեմ եմ»-ի ցուցակի 50 անդամ դուրս են եկել և ևս 12-ն էլ դուրս են գալու ցուցակից։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել քաղաքական նախաձեռնությունը։
«Ինչպես գիտեք մենք հայտարարել էինք, որ մեր հաջողության դեպքում կազմելու ենք 100-օրյա կառավարություն, կատարենք մեր խոստացած երեք փոփոխությունները ու կազմակերպենք արտահերթ ընտրություններ։ Իսկ դա անելու անհնարինության դեպքում չենք պատրաստվում բոլորին դեմ մարդկանց ձայներով հինգ տարի ընդդիմադիր պատգամավոր աշխատել և վայր ենք դնելու մեր մանդատները։
Հաշվի առնելով, որ մեծ թվով մանդատներ վայր դնելու պրոցեսը իրավական առումով երկարատև պրոցես է մենք գտել ենք իրավական մեխանիզմ դա երաշխավորելու նախօրոք։ ԿԸՀ-ի հետ իրավական պարզաբանումներից հետո մեր ցուցակի 50 անդամ դուրս են եկել և ևս 12-ն էլ դուրս են գալու ցուցակից։ Արդյունքում ցուցակում ունենալու ենք 25 թեկնածու. երաշխավորելով որ հարկ եղած դեպքում մենք կկարողանանք իրագործել և՛ մեր նախատեսած փոփոխությունների, և՛ մանդատները վայր դնելու ծրագիրը՝ առանց երկարատև ձգձգումների, ձեզ խոստացված ժամկետներում։

После вчерашнего перформанса 50 членов партии «Против всех» вышли из списка, самоотвод возьмут еще 12
13:25 21/05/2026
50 представителей участвующей в предстоящих 7 июня парламентских выборах в Армении партии «Против всех» вышли из списка, самоотвод возьмут еще 12 членов. Об этом сообщается на странице партии в соцсетях.
«В результате в списке останутся 25 кандидатов, что гарантирует, что при необходимости мы сможем реализовать как программу запланированных изменений, так и план по отказу от мандатов – без длительных задержек и в обещанные вам сроки», – заявили в партии.
В заявлении отмечается, что в случае их успеха будет сформировано 100-дневное правительство, реализованы обещанные ими реформы и организованы внеочередные выборы.
«Идите на выборы и проголосуйте против всех», – указали в партии.
Ранее партия «Против всех» провела ряд перформансов в Ереване. В частности, накануне возле здания правительства на площади Республики в армянской столице представители партии «пинали мышей» (то есть «били баклуши»), а до этого «переливали из пустого в порожнее» у Лебединого озера.