Մարդկանց գլխին «սարքել» փորձող փոքրիկ բայց չարաճճի խմբակին Նարեկ Կարապետյանն անակնկալ ունի
«90-ականներին ՌԴ-ում՝ մասնավորապես Կալուգայում, արտասահմանյան անձնագիր ստացած 60-70 ականների ծնունդ գրեթե բոլոր քաղաքացիների աշխատանքի վայրի մասին տեղեկատվության տեղը տվյալների բազայում գրվել է Иц Фсб»,-անդրադառնալով Սամվել Կարապետյանի վերաբերյալ մամուլի հրապարակումներին ու այդ տեղեկությունն իշխանականների կողմից ակտիվ տարածելուն՝ գրում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Գրառմանը նա կցել է օրինակներ ու նշել, որ կարող է հարյուրավոր նման օրինակներ հրապարակել։
«Մաքուր մարդուն անվանարկելու յուրաքանչյուր փորձ հետ է վերադառնալու անվանարկողներին: Մարդկանց գլխին "սարքել" փորձող փոքրիկ բայց չարաճճի խմբակին:

У Нарека Карапетяна сюрприз для маленького, но проказливого кружка
В 90-ых годах в РФ, в частности в Калуге, в базе данных в графе информации о месте работы почти всех граждан, родившихся в 60-70-ых годах и получивших загранпаспорт, было указано ИЦ ФСБ. Об этом написал на своей странице в Facebook член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян, коснувшись публикаций в прессе и активного тиражирования этих публикаций властями.
К записи Нарек Карапетян прикрепил примеры, отметив: «Можем выложить сотни таких примеров».
«Любая попытка оклеветать чистого человека вернется к самим клеветникам.
Маленькому, но проказливому кружку, пытающемуся сфабриковать что-то против людей – грядут перемены, сильный лидер», – отметил Карапетян.