Հենրիխ Մխիթարյանը որոշում է կայացրել
euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնի  ինսայդեր Ջանլուկա Դի Մարցիոն հայտնում է, որ հայ ֆուտբոլիստն ուզում է մնալ «Ինտեր»-ում և արդեն տվել է իր համաձայնությունը միլանյան ակումբի հետ պայմանագիրը երկիարաձգելու մասին։
Նշվում է, որ հայ կիսապաշտպանը մեծ ոգևորությամբ է ընդունել «ներաձուրիների» շարքերում ելույթները շարունակելու հեռանկարը:
Հաղորդվում է, որ «Ինտերի» գլխավոր մարզիչ Քրիստիան Կիվուն ցանկանում է 37-ամյա Մխիթարյանին թիմում պահել։ Հենրիխը համաձայնել է պայմանագրի երկարաձգմանը, սակայն կողմերը հիմա պետք է բանակցեն և քննարկեն ֆինանսական կողմը։ 2025/2026 մրցաշրջանում Հենրիխ Մխիթարյանը խաղացել է 39 խաղ, խփել չորս գոլ և կատարել երեք գոլային փոխանցում։

Генрих Мхитарян принял решение
Вопрос будущего полузащитника Генриха Мхитаряна в скором времени будет закрыт. Как сообщается на сайте известного журналиста Джанлуки ди Марцио, армянский футболист хочет остаться в «Интере» и дал клубу согласие на продление контракта.
Отмечается, что главный тренер «Интера» Кристиан Киву хочет сохранить 37-летнего Мхитаряна в составе. Генрих согласился на продление соглашения, но теперь сторонам нужно провести переговоры и обсудить финансовую составляющую.
В сезоне 2025/2026 Генрих Мхитарян провёл 39 матчей, в которых забил четыре гола и отдал три голевых паса на партнёров, напоминает euro-football.ru.