Հունիսի 3-ին մենք նշում ենք մեր մեծ հաղթանակի սկիզբը. Սամվել Կարապետյան
«Հունիսի 3-ին մենք նշում ենք մեր մեծ հաղթանակի սկիզբը»,-«Արմենիա» հեռուստաընկերության «Ժամը» լրատվականին տված հարցազրույցում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
Նա այդ օրը ժամը 19:00-ին Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ իրենց աջակիցներին ու չաջակցողներին հրավիրել է  Հանրապետության հրապարակ։
«Մենք մոտենում ենք գլխավոր հաղթանակին, մինչ այդ ուզում ենք, որ քաղաքացիները լսեն մեր ցանկությունների, քայլերի մասին»,-նշել է Սամվել Կարապետյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր հայտնի դարձավ հունիսի 3-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը Հանրապետության հրապարակում հրավիրում է մեծ հանրահավաք։
«Հանրապետության հրապարակի այս տարվա գլխավոր իրադարձությունը տեղի կունենա հունիսի 3-ին ժամը 19:00-ին, որին պետք է մասնակցեն առնվազն 300.000 հայեր, ովքեր չեն ցանկանում, որ այդ հրապարակում երբևէ լինեն 300.000 ադրբեջանցիներ։ Դու' արժանի ես փոփոխության»,-նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Էդգար Ղազարյանը։

Самвел Карапетян: 3 июня мы отмечаем начало нашей большой победы
«3 июня мы отмечаем начало нашей большой победы», – заявил лидер партии «Сильная Армения», кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян в интервью новостной программе «Жам» на телеканале «Армения».
Он пригласил всех граждан Армении – как своих сторонников, так и тех, кто не поддерживает его – в этот день в 19:00 на площадь Республики в Ереване.
«Мы приближаемся к главной победе. До этого мы хотим, чтобы граждане услышали о наших планах и шагах», – отметил Карапетян.
Напомним, сегодня ранее стало известно, что партия «Сильная Армения» созывает 3 июня на площади Республики масштабный митинг.
Член партии Эдгар Казарян заявил, что мероприятие станет «главным событием года» на площади Республики.
По его словам, в акции должны принять участие не менее 300 тысяч человек, «которые не хотят, чтобы на этой площади когда-либо стояли 300 тысяч азербайджанцев».