Մենք մինչև վերջ գնալու ենք. Գագիկ Ծառուկյան
«Այսօր ընկել են մեր թիմակիցների հետևից՝ փորձելով տեղին-անտեղին վախեցնել նրանց։ Մենք մինչև վերջ գնալու ենք»,-ընտրություններից օրեր առաջ հրավիրած քննարկմանն ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ թիմակիցներին ներկայացնելով  հետագա օրերի անելիքները, հանձնարարականները։
Նրա խոսքով, արձանագրած խախտումների մասին պետք է անհապաղ տեղյակ պահել ԿԸՀ-ին, ահազանել փաստաբաններին, չվիրավորել մրցակիցներին, չշոշափել մրցակից քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների ընտանիքների անդամների անունները, շարունակել լսել մարդկանց դարդն ու ցավը, խնդիրների համար առաջարկած լուծումները, ներկայացրել իրենց ծրագրի դրույթները։
«Ասել եմ, որևէ ընտրախախտում չկատարվի։ Բոլորը պետք է իմանան, Ծառուկյանն իր ասածի արժեքը գիտի։ Այսքան ժամանակ չի եղել, որ Ծառուկյանը մի բան ասի, բայց չանի։ Ես ասել եմ, մենք իրավունք չունենք թշնամի ունենալու, իրավունք չունենք Ռուսաստանի հետ թշնամանալու, հակառակ դեպքում շատ ծանր է լինելու»,-ասաց ասաց ԲՀԿ առաջնորդը։
Նրա խոսքով, Հայաստանը չունի այլընտրանքի հնարավորություն, Ռուսաստանը փակել է իր շուկան, Եվրոպան բացե՞լ է։
«Հիմա Եվրոպան չի կարողանում իր գլխի ճարը տեսնել, այսօր մենք պետք է խելացի վարվենք՝ ելնելով մեր երկրի շահերից»,-ասաց Ծառուկյանը՝ ավելացնելով, որ ժողովուրդն այսօր փոփոխությունների, լավ լուրերի կարիք ունի։
Նա ընդգծեց՝ ակնկալվող փոփոխությունների համար իրենք ունեն կամք, կապեր, մասնագետներ, հնարավորություններ, պատրաստ են մեգանախագծեր իրականացնել՝ նպաստելու տուրիզմի, տնտեսության զարգացմանը, երկրի բագավաճմանն ու մարդկանց բարեկեցությանը։

Гагик Царукян: Мы пойдем до конца
«Сегодня основательно взялись за наших соратников – пытаются запугать их как следует. Но мы пойдем до конца», – заявил лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян на предвыборном обсуждении, где представил своим сторонникам дальнейшие шаги и поручения в преддверии выборов.
По его словам, о зафиксированных нарушениях необходимо незамедлительно сообщать в ЦИК, информировать адвокатов, нельзя оскорблять конкурентов или затрагивать членов их семей, нужно продолжать выслушивать проблемы граждан и представлять положения своей программы.
«Я сказал: никаких нарушений на выборах. Все должны знать, что Царукян знает цену своим словам. За все это время не было случая, чтобы я что-то сказал и не сделал», – отметил он.
Царукян также заявил, что Армения не должна иметь врагов и не должна портить отношения с Россией, иначе последствия будут серьезными.
По его словам, у Армении нет альтернативных возможностей: Россия закрыла свой рынок для армянской продукции, а Европа открыла?
«Европа сегодня сама не может справиться со своими проблемами. Мы должны действовать разумно, исходя из интересов нашей страны», – сказал он.
Он подчеркнул, что у его команды есть воля, связи, специалисты и возможности для реализации крупных проектов, направленных на развитие туризма, экономики и повышение благосостояния граждан.