Այ ձեր ցավը տանեմ, Ծառուկյանի տանը 20 ծեր մնաց, դա ի՞նչ է տալու ժողովրդին, կարգին բան ասեք. Ծառուկյանը Սպիտակում է
Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքում խորհրդարանական ընտրությունների մասնակից «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին ու նրա թիմակիցներին դիմավորեցին դհոլ-զուռնայով, գրկախառնություններով ու նրա հետ լուսանկարնվելով։
Արդեն բամահարթակից Ծառուկյանը հետաքրքրվեց՝ ի՞նչ փոփոխություններ են տեսել մարդիկ անցած 8 տարիներին։
«Լսել ենք մարդկանց խնդիրները՝ տաքսիստի, շինարարի, մանկավարժի, ուսանողի... լսել ենք բոլորին, կազմել ենք խնդիրների լուծման ծրագիր։ Չլուծվող խնդիր չկա»,-ասաց Ծառուկյանը։
Նա նշեց, այսօր շատերը վախենում են, ընդդիմադիր ուժերի հավաքներին չենք գալիս, քանի որ մարդկանց սպառնում են գործից աատել, մեկի խանութը փակել և այլն։
«Խաբել են անցած 8 տարիներին։ Ասել են՝ խլելու ենք, տալու ենք ժողովրդին, այ ձեր ցավը տանեմ, ի՞նչն է ավելացել։ Միայն հարկերը, տուրքերը, վարկերը։ Հիմա էլ փորձում են վախեցնել։ Ծառուկյանին են ահաբեկում, ասել են՝ գործարաններն ենք խլելու, տունը վերցնելու ենք ծերանոց սարքենք։ Այ ձեր ցավը տանեմ, ծերանոց սարքող էիք, 15 մլրդ ծախսել եք, 100 մլն էլ ծախսեիք, մի 3 հատ ծերանոց սարքեիք։ Ուզում են դիվիդենտ շահել ժողովրդի աչքին, ասենք, Ծառուկյանի տանը 20 ծեր մնաց, դա ի՞նչ է տալու ժողովրդին։ Կարգին բան ասեք»,-ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։

Гагик Царукян: И что это даст народу, если у Царукяна в доме будут проживать 20 пожилых людей?
В городе Спитак Лорийской области Армении лидера участвующей в предстоящих 7 июня парламентских выборах партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна и его соратников встретили с дхолом и зурной, объятиями и просьбами сфотографироваться.
Уже с трибуны Царукян поинтересовался, какие изменения люди увидели за последние 8 лет.
«Мы ознакомились с проблемами людей – таксиста, строителя, педагога, студента... выслушали всех и составили программу решения проблем. Неразрешимых проблем нет», – заявил Царукян.
Он отметил, что сегодня многие боятся и не приходят на встречи с представителями оппозиционных сил, поскольку людям угрожают увольнением, закрытием бизнеса и другими последствиями.
«Их обманывали последние 8 лет. Говорили, мол, заберем и отдадим народу. Но что у народа прибавилось? Только налоги, пошлины, кредиты. Теперь еще и пытаются запугивать. Запугивают Царукяна, говорят – отберем заводы, дом превратим в центр по уходу за престарелыми. Но послушайте, если вы действительно хотели строить дома престарелых, из потраченных 15 млрд выделили бы 100 млн и построили бы хотя бы три дома престарелых. Хотят заработать дивиденды в глазах народа. И что это даст людям, если у Царукяна в доме будут проживать 20 пожилых людей? Говорите серьезные вещи», – заявил Гагик Царукян.
Он подчеркнул, что люди устали от оскорблений и взаимных обвинений.
Напомним, в ходе агитации в Шираке Никол Пашинян заявил, что намерен отобрать у Царукяна особняк и превратить в центр по уходу за престарелыми людьми.