Եթե այս վիդեոն տեսնում եք, ուրեմն ինձ կամ ձերբակալել են, կամ կալանավորել. Ա. Ալեքսանյանը տեսաուղերձ է հրապարակել
15:32 02/06/2026
Ձերբակալվելուց առաջ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Ալիկ Ալեքսանյանը տեսուղերձ է պատրաստել, որը պետք է հրապարակվեր նրա ձերբակալման կամ կալանավորման դեպքում։ Տեսաուղերձը հրապարակել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Այս ամեննն այս իշխանությունների վախի, անճարության, թուլության արդյունքն է։ Ինչ-որ սին, փուչիկ, փրփուր բաներից կախվելով, փորձում են տարբեր մարդկանց ձերբակալել, կալանովերլ, մարդկանց լարածությանմեջ պահել; Ժողովուրդ, չի ստացվելու ձեզ մոտ, համակերպվեք դրա հետ»,-նշում է նա ու հորդորում անպայման մասնակցել ընտրություններին։

Alik Aleksanyan, a member of the opposition Strong Armenia party, recorded a video message that he said should be made public in the event of his detention.
The video was released by fellow party member Narek Karapetyan following Aleksanyan's reported arrest.
In the message, Aleksanyan accused the Armenian authorities of targeting political opponents and described the move against him as a reflection of "fear, helplessness and weakness."
"Clinging to baseless allegations, they are trying to detain and imprison people and keep society on edge," Aleksanyan said. "It's not going to work. You should come to terms with it."