Եթե այս վիդեոն տեսնում եք, ուրեմն ինձ կամ ձերբակալել են, կամ կալանավորել. Ա. Ալեքսանյանը տեսաուղերձ է հրապարակել
15:32 02/06/2026
Ձերբակալվելուց առաջ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Ալիկ Ալեքսանյանը տեսուղերձ է պատրաստել, որը պետք է հրապարակվեր նրա ձերբակալման կամ կալանավորման դեպքում։ Տեսաուղերձը հրապարակել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Այս ամեննն այս իշխանությունների վախի, անճարության, թուլության արդյունքն է։ Ինչ-որ սին, փուչիկ, փրփուր բաներից կախվելով, փորձում են տարբեր մարդկանց ձերբակալել, կալանովերլ, մարդկանց լարածությանմեջ պահել; Ժողովուրդ, չի ստացվելու ձեզ մոտ, համակերպվեք դրա հետ»,-նշում է նա ու հորդորում անպայման մասնակցել ընտրություններին։

Видеообращение Алика Алексаняна: «Если вы смотрите это видео, значит меня либо задержали, либо арестовали»
15:56 02/06/2026
Перед задержанием представитель возглавляемой предпринимателем и благотворителем Самвелом Карапетяном партии «Сильная Армения» Алик Алексанян подготовил видеообращение, которое должно было быть опубликовано в случае его задержания или заключения под стражу.
Видео было обнародовано членом совета партии «Сильная Армения» Нареком Карапетяном.
В своем обращении он заявил, что происходящее является следствием страха, бессилия и слабости властей.
«Все это – результат страха, бессилия и слабости этой власти. Цепляясь за какие-то пустые, надуманные вещи, они пытаются задерживать и заключать людей под стражу, держать общество в напряжении. Люди, у вас ничего не получится, смиритесь с этим», — сказал он.