Ընտրական հանձնաժողովի մի շարք անդամներ օրենքի խախտմամբ մասնակցում են ՔՊ քարոզարշավին
Ընտրական տեղամասերի հանձնաժողովի մի խումբ անդամներ օրենքի խախտմամբ մասնակցում են «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական քարոզարշավին:
NEWS.am-ի աղբյուրներին հաջողվեց պարզել, որ Երևանի վարչական շրջանների տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի մի շարք անդամներ ներգրավված են իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավին` չնայած օրենքով նախատեսված արգելքին:
Աղբյուրը  ներկայացնում է նշված անձանց անուն, ազգանունները և լուսանկարները` քարոզչություն իրականացնելիս, ինչպես նաև Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից տրված հանձնաժողովի անդամի լիցենզիայի համարանիշերը:

Election officials accused of campaigning for Armenian ruling party
Several precinct election commission members in Yerevan have been accused of taking part in campaign activities for the ruling Civil Contract party despite laws prohibiting election officials from engaging in partisan work.
NEWS.am reported that the individuals were identified by name and photographed while participating in campaign events. The report also cited license numbers issued by the Central Election Commission, linking them to their official roles.
Armenian law bars members of precinct commissions from joining political campaigns in order to safeguard neutrality and public confidence in the electoral process. Armenia prepares for parliamentary elections on June 7.