«Կոմո» և «Լանս» ակումբերի սկաուտները կհետևեն Տիկնիզյանին և Սպերցյանին Հայաստան-Ղազախստան խաղում
«Կոմո» և «Լանս» ֆուտբոլային ակումբերի ներկայացուցիչները ներկա կլինեն Հայաստանի և Ղազախստանի ազգային հավաքականների միջև ընկերական խաղին, որը կկայանա այսօր Երևանում։  է «РБ Спорт»-ի հաղորդմամբ, իտալական և ֆրանսիական ակումբների սկաուտները կհետևեն հայկական թիմի խաղացողներ Էդուարդ Սպերցյանին և Նաիր Տիկնիզյանին առաջիկա խաղում։
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է Հայաստանի հավաքականի երկու խաղացողների՝ Նաիր Տիկնիզյանի և Էդուարդ Սպերցյանի նկատմամբ «Կոմո» և «Լանս» ֆուտբոլային ակումբների հետաքրքրության մասին։
«Անձամբ ես կարծում եմ, որ Տիկնիզյանն ու Սպերցյանը կարող են խաղալ և՛ «Կոմոյի», և՛ «Լենսի» կազմում։ Ես նաև կցանկանայի Նաիրին և Էդուարդին հաջողություն մաղթել Ղազախստանի դեմ խաղում, որպեսզի խաղին ներկա սկաուտները կրկին տեսնեն նրանց բարձր մակարդակը։
Ես կասկած չունեմ, որ ոչ միայն նրանք, այլև բոլոր խաղացողները շաբաթ օրը իրենց ամբողջ ներուժը կգործադրեն, քանի որ այս ամառային հանդիպումները, երբ տրանսֆերային պատուհանը բաց է, մի տեսակ խաղացողների շուկա են։ Այնպես որ, ես իսկապես հույս ունեմ, որ այս տրանսֆերները կիրականանան, քանի որ երկու ակումբներն էլ հաջորդ մրցաշրջանում խաղում են Չեմպիոնների լիգայում, որտեղ հիանալի կլինի տեսնել մեր խաղացողներից ավելի շատերին», -  «РБ Спорт»-ի հաղորդմամբ, ասել է Բերեզովկսին։
Հայաստանի հավաքականն այսօր՝ հունիսի 6-ին, ընկերական հանդիպում կանցկացնի Ղազախստանի ընտրանու հետ:
Սպերցյանն այժմ «Կրասնոդարի» խաղացող է, իսկ Տիկնիզյանը Սերբիայի առաջնությունում հանդես է գալիս Բելգրադի «Կարմիր աստղի» կազմում:

Скауты «Комо» и «Ланса» будут следить за Тикнизяном и Сперцяном на матче Армения-Казахстан
По информации «РБ Спорт», представители «Комо» и «Ланса» будут присутствовать на товарищеском матче между сборными Армении и Казахстана, который состоится в субботу, 6 июня, в Ереване.
Скауты итальянского и французского клубов в предстоящей встрече будут просматривать игроков армянской команды — Эдуарда Сперцяна и Наира Тикнизяна.
Ранее сообщалось, что главный тренер «Комо» Сеск Фабрегас хочет видеть Сперцяна в своей команде. Напомним, что в 2024 году итальянский клуб отказался от трансфера Тикнизяна, так как игрок считался бы легионером в чемпионате Италии.
В прошедшем сезоне Сперцян принял участие в 41 матче за «Краснодар», забил 14 мячей и отдал 18 голевых передач. Контракт 25-летнего полузащитника с российским клубом рассчитан до 30 июня 2029 года.
На счету Тикнизяна один гол и семь ассистов в 47 играх за «Црвену Звезду». Соглашение 27-летнего защитника с сербским клубом действует до конца сезона-2027/28.