10/50 տեղամասում ամուսինն ու կինը վիճել են. Ամուսինը թողել ու գնացել է. Սա խնդիր է առաջացրել հաշվարկի համար
10/50 տեղամասում այսօր արտառոց միջադեպ է գրանցվել։ Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ի թղթակիցը, որը ներկա է քվեաթերթիկների հաշվարկին։
Ինչպես ներկայացրեց հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Եղիազարյանը, տեղամասում վիճել են կինն ու ամուսինը, ինչից հետո ամուսինը թողել է ու հեռացել։
«Կինը փորձեց նրա փոխարեն ընտրել, մենք դեմ դուրս եկանք, ասացինք՝ չի կարելի ընտրության գաղտնիությունը խախտել։ Ի՞նչ տեղի ունեցավ հետո։ Ամուսինն ասաց, ես չէի ուզում գալ ընտրության, ծրարը վերցրեց, կտրոնը թողեց մեզ ու գնաց»,-իրավիճակն ու կտրոնների թվի անհամապատասխանությունն այսպես ներկայացրեց հանձնաժողովի նախագահը։

На избирательном участке 10/50 в Армении поссорились муж и жена: мужчина ушел, что создало проблему при подсчете
21:43 07/06/2026
Сегодня на избирательном участке 10/50 был зафиксирован необычный инцидент. Об этом сообщает корреспондент Panorama.am, присутствующий при подсчете бюллетеней.
Как рассказал председатель комиссии Вараздат Егиазарян, на избирательном участке поссорились муж и жена, после чего мужчина ушел.
«Женщина попыталась проголосовать вместо него, мы воспротивились и сказали, что нельзя нарушать тайну голосования. Что произошло потом? Муж сказал: “Я вообще не хотел приходить на выборы”, взял конверт, оставил нам талон и ушел», — так председатель комиссии описал ситуацию и несоответствие в количестве талонов.