Քվեարկելու եմ հանուն լեգիտիմ իշխանություն ձևավորելու. Սամվել Կարապետյան
«Քվեարկելու եմ հանուն լեգիտիմ իշխանություն ձևավորելու»,-այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի կողմից վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
Նրա խոսքով, այս պահին էլ շարունակվում են «Ուժեղ Հայաստանի»-ի ներկայացուցիչների կալանավորումներն ու ձերբակալությունները։
Անդրադառնալով ԿԸՀ ներկայացրած «Ուժեղ Հայաստան»-ի դեմ ներկայացրած դիմումին՝ Սամվել Կարապետյանն ուրախություն հայտնեց, «Նույնիսկ իրենց փոքրիկ ուղեղով կարողացան ճիշտ գնահատել իրավիճակն ու արեցին ճիշտ ընտրություն»։
Անդրադառնալով հարցին, թե ինչքա՞ն ընտրակաշառք են բաժանել, քանի որ իրավապահ մարմիններն ամեն օր ձայնագրություններ են հրապարակում, Կարապեռտյանը հերքեց ընտրակաշառ բաժանելու մասին տեղեկությունները՝ փաստելով, որ հակառակ դեպքում իրեն նորից բռնած կլինեին։

Karapetyan votes for 'legitimate government' in Armenia’s elections
Samvel Karapetyan, the prime ministerial candidate of the Strong Armenia alliance, said on Sunday he will vote for the establishment of "legitimate government ” as Armenians head to the polls in parliamentary elections.
Karapetyan told reporters that detentions of his bloc’s members continue but emphasized that his party remains committed to the electoral process.
Addressing allegations of vote-buying, Karapetyan rejected the claims, noting that law enforcement agencies have released recordings but have not detained him again. “If we had distributed bribes, they would have already arrested me,” he said.