Գնել Սանոսյանը գնացել, ընտրատեղամասի առաջ մխվել ա ու ժամերով ցուցումներ ա տալիս. Արման Աբովյան
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից պատգամավորության թեկնածու Արման Աբովյանն իր ճեպազրույցի ընթացքում անդրադարձավ այն ընտրախախտումներին, որոնք հասցրել էին արձանագրել։
Մասնավորապես նշեց իշխանության կողմից արվող ուղղորդումները․
«Գնել Սանոսյանը գնացել ընտրատեղամասի առաջ մխվել ա ու ժամերով ցուցումներ ա տալիս քաղաքացիներին։ Հակակոռուպցիոն կոմիտե, դուք հարցեր չունե՞ք իշխանության ներկայացուցիչներին, ինչի՞ են ձեր բոլոր հարցերն ուղղված միայն ընդդիմությանը»։
Արման Աբովյանն իր խոսքում ընդգծեց, որ նույնիսկ այս կարգի ակնհայտ խախտումների ու ուղղորդումների պայմաններում իշխանության մոտ ոչինչ չի ստացվելու։
Ընդդիմադիր գործիչը կոչ արեց երևանցիներին ավելի ակտիվ լինել, մի կողմ դնել ներքին տարաձայնություններն ու գնալ ընտրություններին։

Арман Абовян – Антикоррупционному комитету: У вас нет вопросов к представителям власти?
Кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» (ППА) Арман Абовян во время брифинга коснулся нарушений, которые, по его словам, уже были зафиксированы в ходе голосования на проходящих сегодня, 7 июня, выборах в Национальное Собрание РА.
В частности, он заявил о случаях воздействия на избирателей со стороны представителей власти.
«Гнел Саносян пришел и расположился у избирательного участка, часами раздает указания гражданам. У меня вопрос к Антикоррупционному комитету: у вас нет вопросов к представителям власти? Почему все ваши вопросы адресованы исключительно оппозиции?» – сказал Абовян.
Он подчеркнул, что даже при наличии подобных очевидных нарушений и попыток направлять избирателей власти не смогут добиться желаемого результата.
Оппозиционный политик также призвал избирателей проявить большую активность, отложить в сторону внутренние разногласия и принять участие в голосовании.