«Մեր հարաբերական լռությունը ո՛չ դադար է, ո՛չ նահանջ։ Սա այն փուլն է, երբ ամենակարևոր որոշումներն ու ամենաինտենսիվ աշխատանքը կատարվում են հրապարակային աղմուկից դուրս»,-հայտարարում է «Միասնության թևեր» քաղաքական ուժի պատգամավորության թեկնածու, ՊԵԿ նախկին նախագահ Դավիթ Անանյանը։
Այս պահին մենք կենտրոնացած ենք ընտրական գործընթացների հետ կապված իրավական և քաղաքական լրջագույն աշխատանքների վրա՝ Երևանում և մի շարք մարզային ընտրատարածքներում վերահաշվարկներից մինչև առաջիկա զարգացումների բոլոր հնարավոր սցենարների գնահատում։
Մի բան արդեն ակնհայտ է․ «Միասնության Թևեր»-ը ձևավորվել է որպես ազդեցիկ քաղաքական ուժ, և այդ իրողությունն այլևս հնարավոր չէ անտեսել։ Իսկ առաջիկա քաղաքական գործընթացներում մեր դերակատարումը պայմանավորված է լինելու ոչ միայն մեր քայլերով, այլև երկրում սպասվող ընդհանուր քաղաքական զարգացումներով։
Հայաստանում իրավիճակը դեռևս հեռու է հանգուցալուծումից։ Առջևում լինելու են ծանր, վճռորոշ և, հնարավոր է, բեկումնային զարգացումներ։
Հետևաբար, այս փուլում առավել քան երբևէ անհրաժեշտ են սառնասրտություն, ներքին ամրություն, կազմակերպվածություն և պատրաստակամություն՝ պայքարի ցանկացած սցենարի համար։

Давид Ананян: Наше относительное молчание – это не пауза и не отступление
«Наше относительное молчание – это не пауза и не отступление. Это этап, когда самые важные решения и самая интенсивная работа ведутся вне публичного шума», – заявил кандидат в депутаты от политической силы «Крылья единства», бывший глава Комитета государственных доходов (КГД) РА Давид Ананян.
«В данный момент мы сосредоточены на серьезнейшей правовой и политической работе, связанной с избирательными процессами – от пересчетов голосов в Ереване и ряде областных избирательных округов до оценки всех возможных сценариев дальнейших развитий.
Уже очевидно одно: “Крылья единства” сформировались как влиятельная политическая сила, и эту реальность больше невозможно игнорировать. А наша роль в предстоящих политических процессах будет зависеть не только от наших шагов, но и от общих политических процессов в стране.
Ситуация в Армении все еще далека от развязки. Впереди – тяжелые, решающие и, возможно, переломные события.
Поэтому сейчас, как никогда, необходимы хладнокровие, внутренняя стойкость, организованность и готовность к любому сценарию борьбы.