Վարչապետի աշխատակազմի համար բյուջեով ծախսերը կազմել են 22.5 մլրդ դրամ. Արայիկ Հարությունյան
«Կառավարության ծրագրով Վարչապետի աշխատակազմի համար հաստատված 27 միջոցառումից կատարվել է 25-ը»,- ԱԺ-ում 2025 թ բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
Նա հայտնեց, որ ծախսերը կազմել են 22.5 մլրդ դրամ, կամ ծրագրված ցուցանիշի 96 %-ը, որը նախորդ տարիների համեմատ կրկնել են 2024 թվականի արդյունքը։
«Թերակատարումները մոտավորապես 4%-ով է եղել, կամ 2024 թվականի ցուցանիշը գերազանցել ենք 906 մլն դրամով»,- ասաց աշխատակազմի ղեկավարը։
նա հայտնեց, որ բյուջեով սահմանված Հանրային իրազեկման ծախսերը կատարվել են 100 %-ով՝ 728 մլն դրամով։
«2025 թվականին ՀՀ վարչապետի լիազորությունների կատարման ապահովում ծրագրի շրջանակներու ծախսերը կազմելեն 7.2 մլրդ դրամ, նախորդ տարվա համեմատ ծախսերը աճել են 9%-ով»,-ասաց Հարությունյանը և  տեղեկացրեց, որ կառավարական առանձնատների համար նախատեսված ծախսերն էլ կատարվել են 100 %-ով։

The Armenian prime minister’s office spent 22.5 billion drams in 2025, or 96% of its planned budget, Chief of Staff Arayik Harutyunyan told lawmakers during parliamentary debates on the state budget on Wednesday.
Harutyunyan said that of 27 government-approved measures for the office, 25 were completed. He noted that spending levels were consistent with previous years, with underperformance amounting to about 4%.
“We exceeded the 2024 indicator by 906 million drams,” Harutyunyan said.
Public awareness expenditures were fully executed at 728 million drams, he added.
In 2025, spending under the program to support the prime minister’s duties totaled 7.2 billion drams, a 9% increase compared with the previous year. Harutyunyan also reported that funds allocated for government residences were fully utilized.