Արտակարգ դեպք՝ Արարատում. կրակոցի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված 14-ամյա տղայի կյանքը հաջողվել է փրկել
Օրեր առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 12:50-ի սահմաններում «Վեդի» բժշկական կենտրոնից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Վեդիի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «կրծքավանդակի առաջնային պատի օտար մարմին» վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել մի երեխա։
Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Վեդիի բաժնի հերթապահ խումբը՝ ավագ համայնքային ոստիկանի գլխավորությամբ։ Տեղում բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ երեխան տեղափոխվել է Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։
Ոստիկաններն այնուհետև մեկնել են «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ երեխան գտնվում է վիրահատարանում։ Մինչ «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի աշխատակիցները պայքարում էին երեխայի կյանքի համար, ինչը նրանց հաջողվել է, արդեն նշված ԲԿ-ում հետազոտման արդյունքում պարզվել է, որ երեխան իրենց մոտ է տեղափոխվել «կրծքավանդակի ծակած վերք» ախտորոշմամբ։
Վեդու ոստիկանները պարզել են, որ նա Արարատի մարզի բնակիչ 14-ամյա Սիսակ Ա.-ն է։ Ոստիկանները պարզել են նաև, որ հունիսի 6-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում տղան իրենց տան բակում իրենց պատկանող օդաճնշիչ հրացանով բակում առկա ծառին է կրակել, և գնդակը հետադարձ է կատարել ու դիպչել Սիսակ Ա.-ի կրծքավանդակին։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Վեդիի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժին։

В Араратской области 14-летний подросток получил ранение из пневматической винтовки
Несколько дней назад в Араратской области Армении произошел чрезвычайный случай. Из медцентра «Веди» в Ведийский отдел полиции поступило сообщение о том, что к ним доставлен ребенок с травмой – «инородное тело в передней стенке грудной клетки».
Как сообщает Shamshyan.com, в больницу выехала дежурная группа Ведийского отдела полиции. На месте врачи сообщили полицейским, что ребенка перевезли в ереванский медицинский центр «Сурб Аствацамайр» (Святой Богородицы).
Там полицейским врачи сообщили, что ребенок находится в операционной. Медикам удалось спасти его жизнь.
В ходе обследования выяснилось, что ребенок был доставлен с диагнозом «колотая рана грудной клетки».
Сотрудники полиции установили, что пострадавший – 14-летний житель Араратской области Сисак А.
Также выяснилось, что 6 июня около 12:30 мальчик во дворе дома выстрелил из принадлежащей семье пневматической винтовки по дереву. Пуля отрикошетила и попала ему в грудную клетку.
По факту происшествия в Ведийском отделе полиции составлены документы, которые переданы в Ведийский следственный отдел Араратского областного следственного управления Следственного комитета Армении.