Նման հաղորդագրությունները որևէ առնչություն չունեն «Ուժեղ Հայաստան»-ի հետ. Ղահրամանյան
«Ահազանգեր ենք ստացել, որ տարբեր կեղծ հարթակներ և օգտահաշիվներ մեր անունից տարածում են իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ»,- հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
Ըստ նրա, մասնավորապես, «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի աջակից ներկայացող կեղծ օգտահաշիվներից նամակներ են ուղարկվում զանգվածային լրատվության միջոցներին և անհատ լրագրողներին՝ փորձելով ստեղծել թյուր տպավորություններ և տարածել ապատեղեկատվություն։
«Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ նման հաղորդագրությունները որևէ առնչություն չունեն «Ուժեղ Հայաստան»-ի հետ և չեն արտահայտում մեր դիրքորոշումը։
Կոչ ենք անում ԶԼՄ-ներին, լրագրողներին և հանրությանը զգոն լինել, տեղեկատվությունը ստուգել բացառապես մեր պաշտոնական հաղորդակցման հարթակներով»,- գրել է Ղահրամանյանը։

Каграманян: Подобные сообщения не имеют отношения к «Сильной Армении»
«Поступили сигналы о том, что различные фейковые платформы и аккаунты от нашего имени распространяют сведения, не соответствующие действительности», - написала пресс-секретарь партии «Сильная Армения» Марианна Каграманян.
«В частности, с фейковых аккаунтов, представляющихся сторонниками блока "Сильная Армения", в средства массовой информации и отдельным журналистам направляются письма с попыткой создать ложное впечатление и распространить дезинформацию.
Официально заявляем, что подобные сообщения не имеют отношения к "Сильной Армении" и не выражают нашу позицию.
Призываем СМИ, журналистов и общественность проявлять бдительность и проверять информацию исключительно через наши официальные платформы коммуникации», - отметила она.