«Պատմականորեն ինչի դեմ քննադատության խոսք է բարձրացրել լրագրող Փաշինյանը, նույն բանն արել է վարչապետ Փաշինյանը։ Պատմականորեն միշտ խոսելով ընտրակեղծիքներից, քննադատելով ընտրակեղծիքները՝ այսօր նա հատեց ընտրակեղծիքների կարմիր գիծը»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նշեց, որ 50 հազարից ավելի ձայն ունեցող ուժի ուղղակի մի քանի ընտրատեղամասի ձայներ չեղյալ համարելով՝ դուրս թողեց Աժ-ից՝ «դրանով իսկ խլելով մեր ժողովրդից ադրբեջանիցների կողմից ներմուծված Սահմանադրությանը «չէ» ասելու իրավունքը»։
«Այս մարդը Հայաստանի պատմության մեջ ամենակոպիտ ընտրակեղծիքն է արել, ուղղակի դուրս է արել ուժերից մեկին և 3/5-րդից զրկել է ընդդիմությանը։ Դու չհամարձակվես այլևս խոսել ժողովրդավարությունից ոչ ժողովրդավար, ոչ էֆեկտիվ ոչ հավասարակշիռ, ոչ թավշյա ղեկավար»,- ասսաց Նարեկ Կարապետյանը։

Нарек Карапетян: Пашинян совершил самую грубую фальсификацию выборов в истории Армении
«Самое справедливое в этой истории: исторически то, против чего выступал журналист Никол Пашинян, сделал премьер-министр Пашинян. Исторически всегда говоря о фальсификациях в ходе выборов, критикуя фальсификации, сегодня он пересек красную линию фальсификаций», – заявил в прямом эфире представитель «Сильной Армении» Нарек Карапетян.
«Силу, получившую свыше 50 тысяч голосов, не допустили в Национальное Собрание Армении, аннулировав результаты голосования на нескольких участках и тем самым отобрав у народа право сказать «нет» продвигаемой Алиевым конституции», – указал Карапетян.
«Этот человек совершил самую грубую фальсификацию выборов в истории Армении. Он просто выставил одну из сил. И лишил оппозицию трех пятых. Не смей больше говорить о демократии, ты, недемократический, невзвешенный, неэффективный, небархатный руководитель», – заявил Нарек Карапетян.