Նարիշկին. Հայաստանի ընտրությունների արդյունքները «որոշակի իմաստով կասկածելի են»
Մոսկվան ակնկալում է պահպանել լավ հարաբերությունները և զարգացնել համագործակցությունը Երևանի հետ։ ՏԱՍՍ-ին ասել է ՌԴ արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը։
«Մեզ համար, Ռուսաստանի համար, կարևոր է, որ երկու երկրների միջև լավ հարաբերությունները պահպանվեն, որ համագործակցությունն ու փոխգործակցությունը զարգանան բոլոր ոլորտներում՝ տնտեսություն, հումանիտար համագործակցություն, ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցություն։ «Մենք սպասում ենք, որ հենց այդպես էլ կլինի», - ասել է Նարիշկինը։
Նա նաև Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը բնութագրել է որպես դժվար։
«Հասկանալի է, որ դա հեշտ չէ, ընտրությունները հեշտ չէին, այսպես ասած, արդյունքները հարաբերական են և որոշակի իմաստով կասկածելի։ Հետևաբար, այս, ես կասեի, կենսունակ քաղաքական գործընթացները կշարունակվեն», - նշել է Նարիշկինը։

Нарышкин: Результаты выборов в Армении «в определенном смысле сомнительные»
Москва рассчитывает на сохранение добрых отношений и развитие сотрудничества с Ереваном, заявил ТАСС директор Службы внешней разведки (СВР) Сергей Нарышкин.
"Для нас, для России, важно, чтобы между двумя странами сохранились все-таки добрые отношения, чтобы развивалось сотрудничество, взаимодействие по всем линиям - в области экономики, гуманитарное сотрудничество, военное и военно-техническое", - сказал Нарышкин.
"Мы рассчитываем, что именно так и будет", - подчеркнул директор СВР.
Нарышкин при этом назвал непростой ситуацию в Армении. "Понятно, что она непростая, непросто прошли выборы, так сказать, результаты такие относительные и в определенном смысле сомнительные. Поэтому такие очень, я бы сказал, живые политические процессы - они продолжатся", - заметил Нарышкин, отвечая на соответствующий вопрос.