Աշտարակում էքսկուրսիա տանող ավտոբուսի վթարի հետևանքով բուժօգնության է դիմել 30 երեխա և 6 մեծահասակ, 3 երեխա տեղափոխվել է Երևան. ԱՆ
Աշտարակ-Սասունիկ ճանապարհին էքսկուրսիա տանող ավտոբուսի վթարի հետևանքով բուժօգնության է դիմել 30 երեխա և 6 մեծահասակ: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ բոլոր տուժածները մարզային բուժկենտրոնում անցել են անհրաժեշտ հետազոտությունները և դուրս են գրվել:
Կազմակերպվել է երեք երեխայի տեղափոխումը Երևան` լրահետազոտման: Բժիշկների գնահատմամբ` կյանքին սպառնացող վտանգ առկա չէ:
Հիշեցնենք՝ այսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 12:00-ի սահմաններում Աշտարակ քաղաքի Տիգրան Մեծ փողոցի 104 հասցեի դիմաց բախվել են «Mercedes Sprinter» ու «Hyundai County» մակնիշի ավտոմեքենաները։

Минздрав Армении: В Аштараке после ДТП с экскурсионным автобусом за медпомощью обратились 30 детей и 6 взрослых
14:23 17/06/2026
Вследствие ДТП с перевозившим детей на экскурсию автобусом на дороге Аштарак-Сасуник за медицинской помощью обратились 30 детей и 6 взрослых.
Как сообщили в министерстве здравоохранения Армении, все пострадавшие прошли необходимые обследования в областном медицинском центре и были выписаны.
Трое детей были дополнительно переведены в Ереван для дополнительного обследования. По оценке врачей, угрозы их жизни нет.
Сегодня, 17 июня, в Арагацотнской области Армении произошло дорожно-транспортное происшествие. Около 12:00 на улице Тиграна Меца в городе Аштарак, напротив дома №104, столкнулись автомобили марок Mercedes Sprinter и Hyundai County.