Ես տենց եմ, ես կրքոտ հռետոր եմ. Փաշինյան
«Քարոզարշավի ժամանակ նայում եմ, ընդդիմադիր լրատվամիջոցները գրում են՝ Փաշինյանը կորցրեց ինքնատիրապետումը, վրդովվեց։ Ես տենց եմ, ես կրքոտ հռետոր եմ»,- կառավարությունում ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ ինքը միշտ այդպես է խոսում, այդպես է հաղորդակցվում. «Եթե մի քիչ ինձ հուզող թեմայի մասին խոսեմ, էլի կրքոտ և եռանդուն եմ խոսալու։ Հետ գնացեք 1, 5, 10, 15 տարի առաջ, ես այդպես էի խոսում։ Ես միշտ խոսում եմ այդպես, խոսում եմ սուր։
Դրանք կարևոր, օրգանիկ թեմաներ են, ես այդ թեմաներով ապրում եմ։ Սա ինձ համար քաղաքական ներկայացում չէ,  սա կյանք է, որը ես ապրում եմ։ Ես այդպիսինն  եմ, այդպես եմ խոսում»։

Никол Пашинян: Я такой, я страстный оратор
«Во время агиткампании (к прошедшим в Армении 7 июня выборам в Национальное Собрание РА . – Ред.) смотрю – оппозиционные СМИ пишут: “Пашинян потерял самообладание, разозлился”. Я такой, я – страстный оратор», – заявил Никол Пашинян в ходе брифинга в правительстве 18 июня.
Он отметил, что всегда говорит именно так и так же выстраивает свое общение:
«Если я говорю на тему, которая меня немного волнует, я все равно буду говорить страстно и энергично. Вернитесь на 1, 5, 10, 15 лет назад – я говорил так же. Я всегда говорю так, говорю остро.
Это важные, органичные темы, я живу ими. Для меня это не политическое представление, это жизнь, которой я живу. Я такой, и говорю так».