Այսօր կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Կիլիկիա թաղամասում՝ Սիսվան փողոցում, կրակոցներ են հնչել և կան վիրավորներ։
Դեպքի վայրում քրեական և համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են ատրճանակից և ինքնաձիգից արձակված մի քանի պարկուճներ, գնդակներ, արնանման հետքեր, բնակչի տան երկաթե դարպասի վրա կրակոցի հետքեր, դարպասի մոտ կայանված Honda-ի վրա նույնպես հայտնաբերվել է կրակոցի հետք։
Դեպքի փաստով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի մանրամասները պարզելու, մասնակիցների ինքնությունը ճշտելու նրանց և հանցագործության գործիք հրազենները հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Այս պահին նաև պարզում են արդյոք նշված միջադեպից հետո հիվանդանոցներ վիրավոր կամ վիրավորներ տեղափոխվել են, թե ոչ։

Сегодня в Ереване прозвучали выстрелы. По сообщению портала Shamshyan.com, около 14:10 в Главное управление уголовной полиции МВД Республики Армения поступили оперативные данные о том, что в квартале Киликия, на улице Сисван, произошла стрельба и есть пострадавшие.
На месте происшествия сотрудники уголовной и общинной полиции обнаружили несколько гильз, выпущенных из пистолета и автоматического оружия, пули, следы крови, следы от выстрелов на железных воротах частного дома, а также следы попадания на припаркованном рядом автомобиле Honda.
По факту инцидента в следственном отделе административного района Малатия-Себастия возбуждено уголовное производство.
Полиция и следственные органы проводят необходимые оперативно-розыскные и следственные совместные мероприятия для выяснения всех обстоятельств происшествия, установления личности участников и поиска огнестрельного оружия, использованного при совершении преступления.
В настоящее время также уточняется, были ли после инцидента доставлены пострадавшие в медицинские учреждения.