Այսօր կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Կիլիկիա թաղամասում՝ Սիսվան փողոցում, կրակոցներ են հնչել և կան վիրավորներ։
Դեպքի վայրում քրեական և համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են ատրճանակից և ինքնաձիգից արձակված մի քանի պարկուճներ, գնդակներ, արնանման հետքեր, բնակչի տան երկաթե դարպասի վրա կրակոցի հետքեր, դարպասի մոտ կայանված Honda-ի վրա նույնպես հայտնաբերվել է կրակոցի հետք։
Դեպքի փաստով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի մանրամասները պարզելու, մասնակիցների ինքնությունը ճշտելու նրանց և հանցագործության գործիք հրազենները հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Այս պահին նաև պարզում են արդյոք նշված միջադեպից հետո հիվանդանոցներ վիրավոր կամ վիրավորներ տեղափոխվել են, թե ոչ։

Shooting reported in Yerevan neighborhood
Authorities in Armenia are investigating a brazen daylight shooting in Yerevan’s Kilikia neighborhood after multiple gunshots rang out on Saturday afternoon, leaving at least one person injured, Shamshyan.com reported.
Police said they received reports of gunfire on Sisvan Street at around 2:10 p.m. local time. Responding officers from the criminal and community divisions discovered spent cartridges from both a pistol and an automatic rifle, blood traces, and bullet impacts on a residential iron gate. A parked Honda vehicle nearby also bore evidence of gunfire.
The Malatia-Sebastia Investigative Division has opened a criminal case. Law enforcement agencies are conducting joint investigative and intelligence operations to identify those involved and recover the firearms used.
Officials are also working to determine whether any victims were transported to hospitals following the incident.