Երկրաշարժ՝ Հայաստանում
Հունիսի 22-ին` տեղական ժամանակով ժամը 09:03-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 05։03-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային  ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է  հյուսիսային լայնության 40.98⁰ և արևելյան երկայնության 44․96⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Իջևան քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ 2․1 մագնիտուդով երկրաշարժ։
ՆԳՆ փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 2-3 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Տավուշի մարզի՝ Իջևան և Նոյեմբերյան քաղաքներում, ինչպես նաև Կողբ, Աչաջուր և Ոսկեպար գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:

Minor earthquake strikes Armenia
A magnitude 2.1 earthquake struck northern Armenia on Monday morning, the Seismic Protection Territorial Service of Armenia’s Interior Ministry reported.
The earthquake struck at 9:03 a.m. local time with an epicenter located about 20 kilometers northwest of the town of Ijevan in Tavush Province. The tremor originated at a depth of 10 kilometers.
Authorities said the intensity of shaking in the epicentral area measured between 2 and 3 on the local intensity scale.
The earthquake was felt in the Tavush communities of Ijevan and Noyemberyan, as well as in the villages of Koghb, Achajur and Voskepar.