Երեք տուժած գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում. ԱՆ
Արտենի գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով հոսպիտալացվել է 11 տուժած: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Երեք տուժած գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։
5 քաղաքացու առողջական վիճակը ծանր է, 3-ինը` թեթը: Մարզային բուժկենտրոններում ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 06։15-ին, Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արտենի գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողներ և ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։

11 человек госпитализированы после ДТП у села Артени: трое в крайне тяжелом состоянии
В результате ДТП, произошедшего близ села Артени, госпитализированы 11 пострадавших. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения.
Трое пострадавших находятся в отделении реанимации, их состояние оценивается как крайне тяжелое.
Состояние пяти граждан врачи оценивают как тяжелое, еще троих – как легкое. Пострадавшие получают необходимую медицинскую помощь в областных медицинских центрах.
Напомним, сегодня, в 06:15, в центр оперативного управления Арагацотнской области поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии, произошедшем вблизи села Артени. Сообщалось о пострадавших.
На место происшествия выехали сотрудники полиции МВД и один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления Спасательной службы МВД.