Ռոնալդուն հրաժարվել է մարզաշապիկներ փոխանակել ուզբեկ ֆուտբոլիստների հետ
Պուրտուգալիայի ազգային հավաքականի աստղային հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն ԱԱ-2026-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրում Ուզբեկստանի հավաքականի հետ երեկ կայացած խաղում դուբլի հեղինակ է դարձել։ Հանդիպումն ավարտվել է 5։0 հաշվով։
euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, եզրափակիչ սուլիչից հետո 41-ամյա պորտուգալացին հրաժարվել է փոխանակվել մրցակցի հետ մարզաշապիկներով։ Ռոնալդուն իր մարզաշապիկը տվել է Պորտուգալիայի հավաքականի իր թիմակից՝ եզրային պաշտպան Դիոգո Դալոտին։
Ռոբերտո Մարտինեսի թիմն ունի չորս միավոր և զբաղեցնում է երկրորդ տեղը իր խմբում՝ երկու միավորով զիջելով Կոլումբիային։ Քառյակի առաջատարները դեմ առ դեմ կհանդիպեն եզրափակիչ փուլում, որը կկայանա հունիսի 28-ին։

Роналду не стал меняться футболками с игроками Узбекистана
Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду после разгромной победы над Узбекистаном (5:0) во 2-м туре чемпионата мира не стал меняться футболками с игроками соперника.
Криштиану сделал дубль и был признан лучшим игроком матча. После окончания встречи Роналду отдал свою футболку Диогу Дало, который провел матч на скамейке запасных — также защитнику досталась капитанская повязка, пишет championat.
После 2-го тура сборная Португалии набрала четыре очка и возглавляет турнирную таблицу группы К. Национальная команда Узбекистана без набранных очков располагается на четвертой строчке.
В 3-м туре сборная Португалии встретится с Колумбией (28 июня). Узбекистан в 3-м туре сыграет с ДР Конго (также 28 июня).