ՔՊ-ում այսօր տեղի է ունենալու նիստ, որտեղ փակ, գաղտնի քվեարկությամբ ընտրվելու է ԱԺ նախագահ. Փաշինյան
12:53 25/06/2026
«ԱԺ նախագահի ընտրությունների հետ կապված ես իմ մոտեցումները չեմ արտահայտի՝ էլի նույն  նկատառումով, որովհետև ՔՊ-ում այսօր տեղի է ունենալու նիստ, որտեղ որոշում է կայացվելու առաջադրված թեկնածուներից փակ, գաղտնի քվերակությամբ ընտրվելու է մեկը, և ով որ կլինի, նրա մասին կլինի հանրային իրազեկում»,-ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը
Նա հայտնեց, թե այսօրվա ՔՊ-ի նիստում պետք է լսեն թեկնածուներին, հարցեր տան, մտքեր փոխանակեն և որոշում կայացնեն։
«Ես իմ քվեարկությունը կանեմ փակ-գաղտնի ռեժիմով, ինչպես նաև մյուս գործընկերները»,- ասաց Փաշինյանը։
Նա հայտարարեց, որ կառավարության կազմում փոփոխություններ չի նախատեսում։
«Գործադիրի այլ մակարդակներում փոփոխություններ կլինեն»,- ասացՆիկոլ Փաշինյանը։

Пашинян: Кандидат на пост спикера НС будет избран тайным голосованием, изменений в правительстве не планируется
13:45 25/06/2026
«Я не буду представлять свои подходы по поводу выборов председателя Национального Собрания по той же причине: сегодня в партии “Гражданский договор” (ГД) состоится заседание, на котором будет принято решение. Закрытым, тайным голосованием из выдвинутых кандидатов будет избран один, и о том, кто им станет, будет официально объявлено», – заявил на брифинге Никол Пашинян.
Он сообщил, что на сегодняшнем заседании «Гражданского договора» планируется заслушать кандидатов, задать им вопросы, обменяться мнениями и принять решение.