Թուրքիայի Բուրսա քաղաքի բնակիչը պատահաբար դեն է նետել մեկ կիլոգրամ ոսկի պարունակող պայուսակ, որի արժեքը 6.13 միլիոն թուրքական լիրա է (ավելի քան 133,000 դոլար), որը ընտանիքի կողմից տարիներ շարունակ կուտակված խնայողություններն են՝ տուն գնելու համար։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։
Դեպքը տեղի է ունեցել Բուրսա նահանգի Աքչալար շրջանում։ Կորուստը հայտնաբերելուց հետո ընտանիքը կապ է հաստատել ոստիկանության և քաղաքային ծառայությունների հետ, որոնք սկսել են փնտրել արժեքավոր իրերը։
«Մաքրելիս կինս պայուսակը շփոթել է աղբի հետ և դեն է նետել», - ասել է ընտանիքի ղեկավար Սեդաիր Քուրնազը, ինչպես մեջբերում է TR Haber լրատվական պորտալը։ Քուրնազը հայտարարել է, որ պայուսակում պահել է մոտ մեկ կիլոգրամ ոսկի։
Նրա խոսքով՝ դեռևս հայտնի չէ՝ աղբատար մեքենաներն արդեն տարել են աղբը, թե՞ տոպրակը տարել է աղբը փնտրող մեկը։ Նա նշել է, որ ոստիկանությունն ու քաղաքային ծառայություններն արդեն տեղեկացված են միջադեպի մասին, և կուսումնասիրվեն տարածքի տեսախցիկների տեսագրությունները։

Жительница Турции по ошибке выбросила килограмм золота
Жительница турецкой Бурсы по ошибке выбросила в мусор пакет с килограммом золота стоимостью 6,13 миллиона турецких лир (более 133 тысяч долларов), которое семья долгие годы откладывала на покупку собственного дома, передает РИА Новости.
Инцидент произошел в районе Акчалар провинции Бурса. После обнаружения пропажи семья обратилась в полицию и муниципальные службы, которые начали поиски драгоценностей.
"Жена во время уборки приняла пакет за мусор и выбросила его", - рассказал глава семьи Седаир Курназ, слова которого привел портал TR Haber.
Курназ сообщил, что хранил в пакете около одного килограмма золота.
По его словам, пока неизвестно, успели ли мусоровозы вывезти отходы или пакет забрал кто-то из людей, перебирающих мусор. Он отметил, что полиция и коммунальные службы уже уведомлены о случившемся, а записи с камер видеонаблюдения в районе будут изучены.