Փաշինյանն Անահիտ Ավանեսյանին գործողում է Ստամբուլ
Առողջապահության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող  Անահիտ Ավանեսյանը  հուլիսի 1-2-ը կմեկնի Թուրքիա  (Ստամբուլ)՝ «Երկրաշարժերի առողջապահական ազդեցության նվազեցմանն ուղղված առողջապահական համակարգերի պատրաստվածություն և արձագանքում» խորագրով նախարարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով։
Որոշումը ստորագրել է վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը, այն կառավարության էջում հրապարակվել է այսօր։ Անահիտ Ավանեսյանի` Թուրքիայի Հանրապետություն գործուղման օրապահիկի ծախսերը կկատարվեն ՀՀ  2026 թվականիպետական բյուջեով ՀՀ առողջապահության նախարարությանը հատկացված միջոցների հաշվին:
Անահիտ Ավանեսյանի` Թուրքիա գործուղման ճանապարհածախսը և գիշերավարձի ծախսերը կատար վելու են հրավիրող կողմի միջոցների հաշվին:

Занимающая пост министра здравоохранения Армении Анаит Аванесян 1-2 июля отправится в Турцию (Стамбул) для участия в министерской конференции под названием «Готовность и реагирование систем здравоохранения, направленные на снижение последствий землетрясений для здравоохранения».
Соответствующее решение подписал Никол Пашинян, документ опубликован на сайте правительства сегодня.
Расходы на суточные во время командировки Аванесян в Турцию будут покрыты за счет средств, предусмотренных для министерства здравоохранения РА в государственном бюджете 2026 года.
При этом транспортные расходы и расходы на проживание министра в Турции будут оплачены принимающей стороной.