Ողբերգական դեպք, Ջերմուկի «Օլիմպիա» առողջարանում հայտնաբերվել է 14-ամյա աղջնակի մարմին
Հունիսի 28-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Վայոց ձորի մարզում։ Ժամը 13։30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Ջերմուկի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ շտապօգնության բժիշկները կանչով մեկնել են Ջերմուկ քաղաքում գործող «Օլիմպիա» առողջարան, որտեղ  հայտնաբերել են երեխայի մարմին։
Տեղում ոստիկանները պարզել են, որ մահացածը Կոտայքի մարզի բնակիչ 14-ամյա Ս․ Կ․-ն է, ով նույն օրը «Օլիմպիա» առողջարանի համարներից մեկի սենյակի մուտքի մոտ ինքնազգացողությունը կտրուկ վատանալու հետևանքով հարազատների ներկայությամբ հանկարծամահ է եղել։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Ջերմուկի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչություն։

Трагедия в Джермуке: в санатории «Олимпия» скончалась 14-летняя девочка
28 июня в Вайоцдзорской области Армении произошел трагический инцидент. Около 13:30 в Джермукское отделение Главного управления общинной полиции МВД Армении поступила оперативная информация о том, что прибывшие по вызову врачи скорой помощи обнаружили тело ребенка в здравнице «Олимпия» в городе Джермук.
Как сообщает Shamshyan.com, на место происшествия выехала оперативная группа Джермукского отделения Полиции.
На месте полицейские установили, что скончавшейся является 14-летняя С. К., жительница Котайкской области.
По предварительным данным, в тот же день у входа в один из номеров санатория «Олимпия» девочке внезапно стало плохо, после чего она скоропостижно скончалась в присутствии родственников.
По факту произошедшего в Джермукском отделении полиции оформлены документы, которые переданы в Вайоцдзорское областное следственное управление Следственного комитета Армении.