Երևանի նախաձեռնությամբ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել Փաշինյանի հետ
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախարարների կաբինետի մամուլի ծառայությունը։
«Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև։
Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են ռուս-հայաստանյան համագործակցության արդիական հարցեր առևտրատնտեսական, գիտական, տեխնոլոգիական և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Мишустин поговорил по телефону с Пашиняном – по инициативе Еревана
Председатель правительства РФ Михаил Мишустин поговорил по телефону с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, разговор состоялся по инициативе армянской стороны. Об этом сообщили в пресс-службе российского кабмина.
«По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор Председателя Правительства Российской Федерации Михаила Мишустина с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном.
Главы правительств обсудили актуальные вопросы российско-армянского взаимодействия в торгово-экономической, научно-технологической и культурно-гуманитарной областях», – говорится в сообщении.